רב סרן סער בורשטיין, מרחובות משרתת כמפקדת מערך המעבדות בחיל הרפואה. היא נשואה, אם לשלושה, ובנערותה למדה בבית הספר התיכון עמל ב' בפתח תקווה, במגמת ביוטכנולוגיה והחליטה להמשיך ללימודי יג'-יד' לפני שהתחילה לימודי תואר ראשון בהנדסה כימית וביוטכנולוגיה באוניברסיטת אריאל. 

רס"ן סער בורשטיין | צילום: דובר צה"ל

היא התגייסה ב-2002 כעתודאית, ובתפקידה הראשון הייתה קצינת מעבדה ולאחר מכן קודמה להיות סגנית מפקדת מעבדה. בעשור האחרון היא משרתת כמפקדת מערך המעבדות, התפקיד הבכיר ביותר במערך, ולדבריה היא מתכננת להישאר בו עוד שנים רבות. 

בורשטיין לקחה חלק בהקמת בית חולים שדה במשלחות ההומניטריות של  צה"ל להאיטי, פיליפינים ורומניה, ותפעלה את המעבדות שהוקמו בשטח ועל הקמתן. "זו הייתה חוויה מאוד משמעותית עבורי, לראות איך מדינת ישראל הקטנה מצליחה להעמיד תוך 6 שעות בית חולים מדוגם ולסייע בכל מקום בעולם". 

ההצטיינות בשבילה היא בעיקר "אות הערכה גדול מהמפקדים" שראו את השינויים הרבים שהובילה תחתיה. המוטו שלה הוא: "צריך לפעול על מנת להצליח, לא להתייאש, להיות עקשנים ולהאמין במה שאתה עושה". 

רס"ל אילנה אמבאי | צילום: דובר צה"ל

המצטיינת השנייה שלנו היא רב סמל אילנה אמבאי מגדרה, המשרתת כקצינת מדור הפעלה והובלה במרכז ציוד לחימה וחלפים שבאגף הטכנולוגיה והלוגיסטיקה. היא נולדה בגדרה, וכשהגיעה לחטיבת הביניים נשרה מבית הספר. לאחר שנתיים החליטה שהיא חוזרת ללמוד בתיכון, ולסיים עם תעודת בגרות.

אמבאי התגייסה בדצמבר 2012 לקורס אמיר- קורס במחווה אלון המיועד לבנות העדה האתיופית, ונועד להכין אותן לשירות הצבאי. לאחר מכן, שובצה כמדריכת אב"כ בפיקוד העורף אך שובצה מחדש בחיל החימוש.

במהלך שירותה בחיל החימוש הבינה שהיא רוצה להישאר בקבע, וקיבלה תמיכה מלאה מראש הענף. "הקצינה שלי עזרה לי מאוד בתהליך השינוי שעברתי, ללא התמיכה שלה לא הייתי מגיעה לאיפה שאני נמצאת כיום", היא מספרת.

בשורת ההצטיינות ריגשה אותה מאוד, "מבחינתי זה לא מובן מאליו לקבל הצטיינות רמטכ"ל, ואני באמת מרגישה שמעריכים אותי על עבודתי".

הערך שמוביל אותה בחיים ובשירותה הצבאי הוא אמונה: "הדבר הכי חשוב מבחינתי הוא להאמין בעצמי, ככה אני יכולה לעשות הכל".