תושבי שכונת אפרים ברחובות שהו בעלטה מוחלטת בשעות החשיכה לפני מספר ימים, וזאת בשל בעיה במערכת התאורה ברוב הרחובות בשכונה. אבל החושך רק הציף נושא שמטריד את תושבי השכונה כבר זמן רב: ברחוב חנה אברך נוסעים אופנועים נגד כיוון התנועה כשאורותיהם כבויים ומסכנים את הולכי הרגל.

חושך מצרים בשכונת אפרים. צילום: פרטי

שכונת אפרים הנה שכונה שמורכבת ברובה מבתים פרטיים וכמה בניינים, בלב השכונה שני גני שעשועים, פארק ומתקני כושר אותם פוקדים ילדים ובני נוער בשעות הערב המאוחרות בחופש הגדול.

בימים האחרונים שרר חושך מוחלט ברוב רחובות השכונה, כולל הרחוב הראשי המפריד בין שני הפארקים. "זה חושך מוחלט כבר כמה ימים, מפחיד לחצות את הכביש ומפחיד לתת לילדים לרדת לשחק, לא רואים שום דבר", סיפר אורי, תושב השכונה.

אבל לדבריו, הבעיה הרצינית יותר היא זו שהחושך רק מעצים אותה: "כבר שנים שמדברים על זה שרחוב חנה אברך יהיה דו סטרי וזה לא קורה בינתיים, אבל אנשים שאין להם סבלנות לעשות את הסיבוב חושבים שאפשר לקצר דרך הרחוב נגד כיוון התנועה. בלילה, כדי שלא יראו אותם, הם מכבים את האורות, במיוחד אופנועים, ויש גם המון אופניים חשמליים שנוסעים נגד כיוון התנועה בחושך המוחלט, זו סכנת נפשות", הוא אומר.

לפני כשנה, באור יום, נפגע נער בן 16 באורח בינוני כאשר נסע בחניון בין הפארקים ברחוב קנדלר, קרוב לצומת חנה אברך, לפני כחודשיים נפגע באורח אנוש אדם אחר שהיה רכוב על אופניים חשמליים ברחוב חנה אברך, מרחק 200 מטרים ממקום פגיעתו של הנער. 

תגובת עיריית רחובות: "הקצר תוקן יום למחרת. עצים פגעו בתאורה וגרמו לקצר, שכאמור תוקן למחרת הפניה, והתאורה במקום תקינה. לגבי התנהלות האופנוענים, יש לפנות למשטרת ישראל שלה הסמכות לאכוף את כללי הנהיגה על פי חוק".

 מהמשטרה נמסר: "לא מוכר אירוע כמתואר בפנייתכם".