הפגנת בני העדה האתיופית ברחובות | צילום: פרטי

לאחר שתמה השבעה של הצעיר סולמון טקה ז"ל שנורה על ידי שוטר, בני העדה האתיופית חידשו הערב (שני) את המחאה. עוד בטרם החלו ההפגנות הודיעה המשטרה כי "תאפשר מחאה לגיטימית, אולם לא תאפשר ותפעל בתקיפות מול התפרעויות והפרות סדר אלימות שיכוונו כלפי שוטרים או אזרחים באשר הם, במטרה לשמור על שלום הציבור ובטחונו".

בני העדה הודיעו במהלך היום על מספר מוקדים בהם תוכננה להתקיים הפגנת מחאה, ביניהם: פתח תקוה, ראש העין, אשקלון, ירושלים, נתניה ועצרת מרכזית ליד צומת עזריאלי בתל אביב. 

ברחובות לא תוכננה הפגנה, אך תושבים מדווחים שמעט אחרי השעה 21:00 החלה היאספות של בני העדה במרכז העיר רחובות. עשרות מבני הקהילה האתיופית התאספו בצומת הרצל - גן המייסדים, וביצעו חסימה של הכביש.

המפגינים קראו קריאות מחאה נגד המשטרה, וצעקו: "דמנו לא הפקר". למקום הוזעקו שוטרים כדי למנוע הפרות סדר ואלימות. יש לציין שבהפגנות שהתקיימו מוקדם יותר הערב (שני) בנתניה ובפתח תקוה ביצעה המשטרה מעצרים. 

צפו בתמונות מהשטח:

הפגנות המחאה ברחובות נמשכו עד לשעות הלילה הקטנות. בשעה 23:30 התקהלו המפגינים מול השוק העירוני, ובשעה 01:00 עברו המוחים לצומת אושיות. שם מדווחים עדי ראייה שפוזרה הפרת הסדר באמצעות גז מדמיע. המשטרה שנערכה מראש להפגנות מנעה חסימת כבישים והפרעה לתנועה במהלך הלילה (בין שני לשלישי). 

הפגנת הלילה ברחובות | צילום: פרטי

הפגנת הלילה של בני העדה האתיופית ברחובות | צילום: פרטי