תושבי שכונת זכריה חתוכה ברחובות סובלים לאחרונה מבעיות תחבורה וחניה קשות, זאת לאחר שקבלן החל לבנות שני בניינים נוספים בשכונה ואחד הרחובות הפך לדו־סטרי על אף ששתי מכוניות אינן יכולות לעבור בו בו־זמנית זו לצד זו

שכונת זכריה חתוכה | צילום: פרטי

שכונת זכריה חתוכה נמצאת מול קיבוץ שילר, לפני שכונת רחובות החדשה. מדובר בשכונה קטנה, ששמה הוא כשם הרחוב הראשי בהזכריה חתוכה, ובה גרים כמה מאות אנשים בשני בניינים ובכמה וילות

"לפני הרבה זמן, לאותו קבלן שבנה את הבניינים, היתה אופציה לבנות עוד, ועכשיו התחילו לבנות את הבניינים, אבל הם הזיזו את שביל הגישה בשכונה שמאלה, וחסמו את הכל בגדר", מסביר ד', תושב השכונה שמייצג את אחד הבניינים.

"הם ביטלו המון מקומות חניה, כשאין מקום אחר לחנות. זו שכונה מבודדת. החניות הן אמנם קריטיות, אבל זה הנושא השולי. את הכביש עשו יותר מדי צר, ושתי מכוניות לא יכולות לעבור בו באותו הזמן זו לצד זו. אנשים עושים רוורס למפרצים ויש המון ילדים שעוברים במקום, וזה פשוט מסוכן.

אבל הדבר הכי חמור הוא שמול בניין מספר 12 יש איזור שמסומן שאסור לחנות בו, לטובת רכבי חירום, ועכשיו הכביש כל כך צר, שאם מגיע רכב חירום, לא יכול להגיע עוד אחד אחריו. זאת אומרת שאם מגיעה כבאית היא חוסמת את הדרך ולא יכולה להגיע עוד אחת. כבר היתה שריפה לפני שנה בבניין ואין שום דרך אחרת להגיע לבניין, אי־אפשר להגיע אליו מסביב". 

ד' מסביר שהעבודות החלו בחודשים האחרונים ודיירי האיזור פנו לעירייה אך לא קיבלו פתרון ראוי למצב. "אנחנו לא נגד הבנייה, חשוב להגיד את זה, אנחנו מבינים שצריך לבנות, אבל אתם לא יכולים להשאיר אותנו בלי אופציה לנהוג בבטיחות, לצאת מהשכונה בצורה סבירה ובעיקר לא לחסום את האפשרות לרכבי חירום". 

מעיריית רחובות נמסר בתגובה: "ברחוב זכריה חתוכה יש תב"ע קיימת מזה שנים, אשר בימים אלה מיושמת בשטח. מדובר ברחוב ללא מוצא. עד כה נסעו תושבי הרחוב על שטח בבעלות פרטית המיועד לבנייה והשתמשו בו כמגרש חניה מאולתר. כעת בעלי השטח מבקשים לבנות עליו. הכביש החדש נסלל במקום המיועד לו על פי התב"ע הקיימת. מצדו השני קיים שטח ציבורי פתוח, שבו יש חניון ציבורי לשימוש התושבים. לאור פניית התושבים, הסדרי התנועה במקום ייבחנו מחדש על ידי מנהל אגף התנועה, פיקוח, שילוט ושיטור עירוני".