התנגדות של חלק מהשכנים לפתיחת בית מאזן של עמותת 'אנוש' בשכונת חבצלת ברחובות, הולידה הבעת תמיכה מרגשת. היום (רביעי) יצאו תושבי מהעיר והאיזור להפגנת שתעודד את הקמת הבית.

הפגנת התמיכה בבית 'אנוש' בחבצלת | צילום: גל בייסברג

תחילת הפרשה באירוע מטריד שהתרחש בתחילת השבוע ליד בית בשכונת חבצלת, שבו אמור לקום בית 'מאזן', מקום מגורים שיקומי בקהילה לפגועי נפש. רעולי פנים השליכו בקבוקי תבערה על הבית, מה שהוביל לשריפה בחצר המבנה. המקרה דווח למשטרה.

אריק כהן, מנהל תחום דיור שיקומי בקהילה, סיפר: "לפני שלושה שבועות השכנים הבינו מה הולך להיות בתוך הבית ומאז החל מסע שכל מטרתו להוציא אותנו מכאן".

כעת מתארגנים חלק מתושבי השכונה והאיזור להבעת תמיכה. "כששמעתי כי ברחובות מתנגדים לבית שכזה כעסתי והתפלאתי כאחד", אומר גל בייסברג, תושב האיזור שארגן את הפגנת התמיכה, ומסביר: "כעסתי משום שכל אחד מאתנו עלול להגיע למצב שהוא חלש וזקוק לסיוע, ואוי לנו אם לא יסייעו לנו כשנזדקק, והתפלאתי שכן אני מכיר את הרוח הרחובותית, שנים שאני חי את העיר ואת תושביה מקרוב וקהילת רחובות פשוט לא כזו".

שכונת חבצלת ברחובות | צילום: אבי מועלם

בייסברג קורא לתושבי העיר והשכונה להגיע היום (רביעי) בשעה 19:30 לפתח הבית המאזן ברחוב הגליל. "אין לי ספק כי מדובר באיש אחד אשר סטה מדרך הישר ואנו נבוא היום יחד עם כל תושבי שכונת חבצלת הנפלאים כדי לסמן לו את הדרך ולומר לו שלא יהיה גיבור על חלשים, אנו נשמור על הבית ועל דייריו בדיוק כשם ששמרנו על מוצבי צה"ל בגבולות השונים. כל ישראל ערבים זה לזה", הוא אומר.

גם ראש העירייה, רחמים מלול, התייחס לנושא ואמר: "אנו בעד שילובם בקהילה של מתמודדי הנפש. שוחחתי אתמול עם מנכ"ל עמותת 'אנוש' ונעזור להם. אנו מוקיעים את הניסיונות לפגוע בהם בדרך כזו או אחרת. הנחיתי לסייע ככל שניתן, לרבות הגברת סיורי השיטור העירוני באזור. חשוב לא להכפיש את שמה של שכונה שלימה, שיש בה תושבים נפלאים שמתכוונים לסייע לבית אנוש ולחבק את דייריו".