ההצפה שפקדה הבוקר (חמישי) את רחוב ה' באייר בשכונת שעריים הייתה חריגה בגודלה. רחוב שלם הפך לתעלת מים, וילדים פונו מגן באמצעות סירות גומי.

שכונת שעריים לא סבלה בעבר מהצפות מסוג זה, כיוון ורחובות רבים בשכונה כבר עברו שדרוג של מערכות הביוב והתשתית. לעומת זאת, בדיקת "מיינט רחובות" מעלה שישה מוקדים עם היסטוריית הצפות, וכדאי להיות מודעים אליהם.

גן ילדים מוצף בשכונת שעריים ברחובות | צילום: אבי מועלם

מוקד ראשון נמצא בשכונת קריית משה. השכונה צפויה לעבור שדרוג משמעותי, אך נכון לעכשיו חלק ניכר מהתשתיות עדיין בעייתיות ועלולות לגרום גם בחורף זה להצפות.

מוקד שני הוא פינת הרחובות חזית הדרום וברזילי בשכונת מרמורק. מדובר בנקודה שתושביה חוו הצפות מספר פעמים בעבר. נקווה שהפעם החורף יעבור בשלום, אבל כדאי להיות מוכנים.

ארבעה מוקדים נוספים נמצאים במרכז העיר: פינת הרחובות הרצל ובנימין, הרצל וטלר, צומת הרחובות דרך הים ורוז'נסקי ופינת הרחובות הרצל והנשיא הראשון. מדובר בנקודות שכאמור הוצפו מספר פעמים בעבר, ועשויות "לככב" גם החורף. 

הצפה ברחוב ה' באייר ברחובות | צילום: אבי מועלם

במקביל ישנם מקומות שבעבר היו מועדים להצפות כבדות, אך בעיריית רחובות פעלו להסדרת ושיפוץ התשתיות בהן, מה שמנע הצפות, גם בימי גשם כבד.

"כל שנה הביוב עולה בדרך הים ורוז'נסקי. הכול מוצף וכמעט אי אפשר לעבור עם הרכב, שלא לדבר על חציית הכביש", אומר תושב הרחוב. "אנחנו מחכים שהתיקונים יגיעו גם אלינו", הוא מוסיף. "נכון שקצת סובלים כמה חודשים מהשיפוץ, אבל אנחנו רואים היום שבמקומות שתיקנו את התשתית, נפתרה הבעיה, וזה יותר חשוב".