איתמר אוגד בן ה־12 וחצי מגדרה, הלומד בחטיבת הביניים 'דרכא רמון', ביקש לתרום בדרך כלשהי לקראת חג פורים, ובשיתוף בית הספר ונציגים מכל כיתה הצליחו הוא וחבריו לאסוף 1,850 שקלים בהם רכשו משלוחי מנות מעמותת 'צעדים קטנים' לילדים חולי ניוון שרירים.

איתמר אוגד | צילום: פרטי

לאחרונה ישבו איתמר ואמו לי-את וחשבו כיצד הם יכולים לתרום לקראת חג הפורים. "חשבנו על כל מיני רעיונות ועל משלוחי מנות, והתחלנו לחפש עמותות ומצאנו כמה, בהן את עמותת צעדים קטנים", מספר איתמר.

בשלב הבא ערך איתמר הצבעה בכיתתו, והכיתה בחרה ברוב קולות את עמותת צעדים קטנים למען ילדים חולי ניוון שרירים דושן ובקר, שנמצאת בימים אלה בקמפיין גיוס כספים למימון פעילותה באמצעות מכירת משלוחי מנות בכל הארץ. העמותה פועלת לשיפור איכות החיים ולהארכת תוחלת חיי החולים במחלה, לעידוד וקידום מחקרים למציאת תרופה ולהגברת המודעות למחלה בקרב הציבור הרחב וקהילת המטפלים.

מחנכת הכיתה של איתמר, איילת נר, ורכזת השכבה, תום גולדשטיין, נרתמו למבצע.

"עברתי בין כל הכיתות והסברתי מהי עמותת צעדים קטנים", מתאר איתמר. "היה לי רעיון לבחור אחראים מכל כיתה שיאספו את הכסף וקבענו יום שעד אליו היינו צריכים לאסוף את הכל. הם עשו את זה, אספתי מהם את הכסף ואז עשיתי את ההזמנה של משלוחי המנות. עכשיו אנחנו מחכים שהמשלוח יגיע לבית הספר ובפורים נחלק אותו לכל מי שקנה".

כאמור, נאספו 1,850 שקלים, בהם רכש איתמר 185 משלוחי מנות. "מה שהיה נחמד הוא שיכולתי לבחור משלוחי מנות גם למי שהיתה נניח רגישות למזון מסוים", הוא מסכם.

בעמותת 'צעדים קטנים' התרגשו מהמחווה של איתמר וביקשו להודות לו.

ניתן לסייע ולתרום לעמותה באמצעות הזמנת משלוחי המנות של חברת עלית בעלות של עשרה שקלים לקבוצות, בתי ספר, גנים וארגונים כאן או בטלפון 050-5535563.