תושבת עיר באזור רחובות הפעילה למען חתולים בעיר, הגישה לאחרונה בקשה לצו הרחקה נגד משפחה המתגוררת בבניין שבו היא גרה, בטענה כי הם מתנכלים לה בשל האכלת החתולים בסמוך לבניין.

מאכילה שנים את החתולים. | צילום: shutterstock

לטענת האישה, במשך שנים היא מאכילה ומטפלת בחתולים חסרי בית, הנמצאים בקרבת הבניין שלה וגם במקומות אחרים.

למרות מעשיה הטובים וכוונתה לסייע, היא נתקלת בתקופה האחרונה במעשי אלימות המכוונים כלפיה, ובמאבק מול משפחה שאינה מקבלת את הפעילות שלה.

לטענתה, מדובר בארבעה בני משפחה שאף אחד מהם לא אוהב חתולים. יתרה מכך, טוענת האישה, הם פוגעים בחתולי הרחוב, נועלים אותם במקומות סגורים ואף הביאו למותם של חלק מהם.

במהלך הדיון טענה האישה כי בני המשפחה מקללים אותה, מנהגים כלפיה באלימות וזורקים את קערות המים והאוכל שהיא מציבה מתחת לבניין, כל זאת רק בשל שנאתם לחיות.

במהלך הדיון הראשוני התרשמה השופטת כי יש מקום להוציא צו הרחקה, ועל בני משפחה המדוברת נאסר להתקרב או ליצור קשר עם מאכילת החתולים.

שבוע לאחר מכן, בדיון נוסף, התייצבו שלושה מבני המשפחה ושללו מכל וכל את הטענות שהעלתה השכנה.

לטענתם, הם משפחה נורמטיבית, ולמרות שהם באמת אינם אוהבים את היוזמה של האכלת החתולים בשל "המחלות והסירחון" שהדבר מביא, הם אינם אלימים ובטח שלא משתמשים בסמים כפי שניסתה השכנה לטעון.

לאחר שמיעת הצדדים קבע בית המשפט כי מדובר בסכסוך שכנים שקשה להכריע בו מי הצד הצודק. בסופו של דבר הוחלט להוציא צו הרחקה הדדי, במסגרתו נדרשים הצדדים שלא ליצור קשר, להטריד או להתקרב זה אל זה.