מתחם 'חוויות' ברחובות ההולנדית | צילום: אביגיל קדם

רחובות ההולנדית היא אחת השכונות הצעירות בעיר והיא גדושה בילדים ופעוטות, אך הורים שהגיעו לחוגים במתחם 'חוויות' ברחוב הר תבור טוענים שהמקום אינו מותאם כראוי. 

לדבריהם, המתקנים מיושנים, החוגים מתקיימים במתחם קראוונים ולהורים אין כל מקום המתנה ראוי לילדיהם, והם ממתינים מחוץ למתחם בשמש ובחום הכבד.

"החוגים התחילו וזה פשוט מזעזע", מספרת אם לילדה באחד החוגים במרכז. "אני יודעת שברחבי העיר יש מתחמים יותר מכובדים של 'חוויות', עם מקומות סבירים ואפילו טובים להמתנה של ההורים, אבל כאן זה מתחת לכל ביקורת".

מתחם 'חוויות' ברחובות ההולנדית | צילום: אביגיל קדם

אם נוספת מתארת את המצב ומספרת: "יושבים בחוץ כי בשביל 45 דקות אני לא אלך הביתה, אבל החום הכבד פשוט יכול לגמור אנשים. אין מקום נורמלי לשבת בו, בקושי יש צל וחם, מאוד מאוד חם. מעבר לזה, אני חושבת על החורף, זה גם לא יהיה נוח, לשכונת רחובות ההולנדית הגדולה, המלאה בילדים, לא מגיע קצת יותר?".

בתוך כך, השבוע נרשמו תלונות גם ב'חוויות' שוויץ. שם התברר שישנן תקלות במזגנים. "הילדים יצאו מים מתוך החדרים של החוגים. אתה משלם הון תועפות לחוגים ובא כדי להתבשל בסאונה", אומרת מורן, אם לילדה בחוג במתחם, ומוסיפה: "כשאת רוצה להרים להם טלפון כדי לשאול משהו, אולי להחליף את המקום של החוג כי הילדים מתבשלים שם, אין עם מי לדבר. לא עונים, גם לא בשעות המענה הטלפוני, על כל דבר קטן צריך לקחת חופש ולהגיע פיזית, השירות לצערי ממש התדרדר".

תגובת רשת 'חוויות': "בשבוע הבא יחל שיפוץ פנימי וחיצוני במבנים היבילים שהוצבו במקום, ויותקנו מזגנים ומערכת חשמל. עוד הוחלט כי אחד המבנים יוסב להקמת ג'ימבורי מאובזר, עבור הורים עם ילדים הממתינים בעת ילדיהם בחוגים".