צילום המחשה: shutterstock

   

היום (חמישי) בשעת הצהריים הסתיים בבית הדין לעבודה דיון דחוף שנערך בנוכחות מ"מ מנכ"ל החברה העירונית איציק עובדיה ומנכ"ל עיריית רחובות דורון מילברג. זאת לאחר שהחברה העירונית רחובות הגישה אתמול (רביעי, 3.7.19) בקשה בהולה, באמצעות עורכי הדין יניב מטלס ומעין פאר, למתן צו מניעה נגד שביתת העובדים.

כזכור, ביום שלישי שעבר שלחה הסתדרות מרחב רחובות מכתבים לראש העירייה רחמים מלול, וליו"ר הדירקטוריון ברשת חוויות, אמיתי כהן, ועל פיהם החל מיום ראשון ה-7.7.19, עובדי רשת 'חוויות' ועובדי החברה העירונית יחלו בצעדים ארגוניים כולל השבתת המסגרות המופעלות על ידן. 

השביתה צפויה הייתה להשפיע על קייטנות הקיץ, הצהרונים ואירועי הקיץ הרבים המתוכננים בעיר לרבות אירועי ילדים ונוער.

בעקבות כך פנתה אמש החברה העירונית לבית המשפט וציינה בבקשתה כי: "הוצאתה לפועל של השביתה עלולה הייתה להביא לפגיעה עצומה בקרב תושבי העיר רחובות, בפרט כאשר מסגרות החינוך של המבקשת (צהרונים, קייטנות וכד') תיוותרנה סגורות, ותושבי העיר יתייצבו מול שוקת שבורה וללא כל קבלת שירותים חיוניים".

הדיון בבית המשפט הסתיים כאמור בביטול השביתה הנוכחית.

בסיום הדיון אמר עובדיה כי "אנו שבעי רצון מהחלטתו של בית הדין שקיבל את הבקשה הדחופה שהגשנו, לחברה העירונית, למנהליה ועובדיה יש אחריות רבה כלפי ההורים והילדים שאותם היא משרתת במשך כל ימות השנה, ובזמן קייטנות הקיץ בפרט. חשוב שהציבור ידע כי החברה העירונית היא מעסיק אחראי שחתם על הסכם קיבוצי כבר לפני מספר חודשים, מקיים את כל חובותיו בהתאם, וכעת נתון ההסכם לאישור הממונה על השער במשרד האוצר".

על כך הוסיף דורון מילברג, מנכ״ל עיריית רחובות ואמר: "אני שמח שבית המשפט קיבל את עמדת העיריה והחברה העירונית. חשוב לנו שהתושבים לא ייפגעו, וימשיכו לקבל את שירותי החברה העירונית כפי שמגיע להם. נעשו כל הפעולות הנדרשות להחלת ההסכם הקיבוצי בחברה על פי הסיכום שנחתם בין ההסתדרות לחברה ולעירייה. אנחנו פועלים על פי חוק וממתינים לאשור משרד האוצר ומשרד הפנים".

בנוסף לדיון שהתקיים היום נקבע דיון לשבוע הבא, אליו הוזמנו גם נציגי משרד האוצר.