ביום שני הקרוב (1.7.19) צפויות להתחיל לפעול קייטנות הקיץ של רשת 'חוויות' ברחובות. האם הקייטנות יפעלו כסדרן? מכתב שנשלח אמש (שלישי) לראש העיר רחמים מלול, וליו"ר הדירקטוריון ברשת 'חוויות' אמיתי כהן, מההסתדרות במרחב רחובות מודיע על צעדים ארגוניים שיחלו לפעול ביום ראשון (7.7.19) כולל השבתה של כל המסגרות המופעלות על ידי החברה העירונית ורשת חוויות.

המחשה: שאטרסטוק

הראשונות להפגע מהמהלך הן הקייטנות ואירועי הקיץ הרבים המתוכננים בעיר, לרבות אירועי ילדים ונוער.

בין העירייה לוועדי העובדים של רשת 'חוויות' והחברה העירונית קיים סכסוך עבודה מתמשך. מפעם לפעם מאיימים הוועדים לשבש את עבודתם, ובהתערבות  בית המשפט לדיני עבודה הצדדים נשלחים לשולחן המשא ומתן. עד עתה הצדדים טרם הגיעו להסכמות.

איום ההשבתה הקודם התרחש בדצמבר לפני כשנה, אז התנהל מו"מ להסכם קיבוצי לעובדים, ובשל פיצוץ בדיונים, מסגרות גני הילדים בהם עובדות סייעות מרשת 'חוויות' נפתחו בשעה 10:00.

לפגישה הנוכחית, שהתקיימה אתמול (שלישי), הגיעו כל חברי הוועדים מרשת 'חוויות' ומהחברה העירונית. בראשם יו"ר ועד העובדים ברשת 'חוויות' גולן ביטון, ויו"ר ועד העובדים בחברה העירונית יוסי חג'אג'. בפגישה נכח גם יו"ר ועד העובדים בעיריית רחובות, כאות סולידריות למאבק, רמי מדהלה.

אם אכן תצא לפועל, הראשונים שייפגעו כאמור הם הילדים הרשומים לקייטנות החברה העירונית ורשת 'חוויות'. 

"כל שנה אותו סיפור, תמיד על הגב של ההורים מאיימים להשבית", אומרת אורית כהן, שבנה רשום לקייטנה. "הם צודקים, מגיעים להם תנאים טובים, תנאים טובים מביאים כוח אדם טוב, אבל למה על הגב של ההורים שכבר שילמו? לא איימו על השבתה לפני התשלום, חיכו שנשלם ואז מאיימים, מה הורים אמורים לעשות אם תצא שביתה לפועל? שוב לקחת ימי חופש? גם ככה אנחנו בבעיה באוגוסט".

מעיריית רחובות נמסר: "במקרה של ניסיון השבתה, העירייה רשת חוויות והחברה העירונית יפעלו בכל האמצעים העומדים לרשותן כדי למנוע פגיעה בהורים ובילדי העיר".