צילום: shutterstock

שני כתבי אישום הוגשו השבוע לבית המשפט השלום ברחובות נגד שני צעירים, בשנות ה-20 לחייהם. האחד הואשם בהפרת צו הרחקה, השנייה הואשמה בתקיפה. רצף האירועים שהוביל לכתבי האישום הללו, תמוה. 

הרקע לדברים הוא אירוע שהתרחש ביוני האחרון. גבר, תושב השטחים, הגיע לבית זוגתו לשעבר ברחובות. שם גילה שהאישה נמצאת בהיריון מתקדם, ובין השניים התפתח ויכוח.

לפי כתב האישום, בשלב מסוים תפס הגבר בזרועה וגרר אותה לכיוון חדר בבית. האישה ביקשה שיעזוב אותה, וניסתה להדוף אותה כשהוא מכה בה במכות אגרוף, אך הוא בעט בבטנה, הוריד את נעל הפלסטיק שהייתה לרגלו, ואמר לה שתקבל אותה בפרצוף שלה.

בגין אותה תקיפה הגישה האישה תלונה במשטרה. בן הזוג לשעבר נעצר, נחקר והוצא נגדו צו הרחקה.

למרות צו ההרחקה, הופיע האיש שבוע לאחר מכן בביתה. היא נתקלה בו כשיצאה לזרוק זבל מחוץ לבית. הגבר הניח דבר מה לייבוש בשמש, ואמר לאישה שהיא מסתירה לו את השמש ותזוז. היא סירבה, ואז לפי כתב האישום בעט במנגל שהיה במקום והוא פגע באישה בעוצמה.

האישה הניפה בתגובה את שקית הזבל והשליכה אותה עליו. מאחר ובשקית היה חפץ חד כלשהו, הגבר נחתך ממנו ונפצע. במקביל התקשרה האישה למשטרה. 

השבוע התברר ששני הצדדים ייאלצו לעמוד בקרוב מול שופט. נגד הגבר הוגש כתב אישום בגין הפרת הוראה חוקית (צו ההרחקה), אך גם נגד האישה הוגש כתב אישום. בגין פציעת בן הזוג לשעבר היא מואשמת בתקיפה הגורמת חבלה של ממש.