תושבי רחובות ההולנדית והמגיעים לרחוב מוטי קינד, מתלוננים כי נהגי אוטובוס של 'אגד' מחנים לאחרונה את האוטובוסים מחוץ לחניון החברה, שממוקם בסוף הרחוב, וחוסמים את הכביש

רחובות ההולנדית | צילום: אבי מועלם

לטענת תושבי הסביבה, עד לאחרונה לא היו כל בעיות עם האוטובוסים, אך ככל הנראה הנחיה חדשה שנועדה להסדיר את חניית האוטובוסים בסיום יום העבודה, יצרה מצב של חסימת הרחוב. אמנם לא מדובר בציר תנועה מרכזי, אך חסימתו גרמה לנהגים רבים להיתקע במקום

"פעם האוטובוסים היו נכנסים לתוך החניון ולא היתה בעיה, אבל לאחרונה ביום שישי בצהריים, ועכשיו גם בימי חמישי בערב, הנהגים מחנים את האוטובוסים לאורך רחוב מוטי קינד, גם בכיכר ואחריה, וחוסמים את כל ציר התנועה", מספר תושב האיזור.

"קרה לי כבר כמה פעמים שהחניתי את הרכב שלי באיזור ומצאתי את עצמי מחכה שיבוא סדרן ויוציא את האוטובוס שחוסם אותו. הם פשוט שמים את האוטובוס, משאירים את הדלת פתוחה והולכים, וכך עומדת שורה של אוטובוסים ולך תחכה לסדרן שיבוא. תושבי רחובות ההולנדית שנוסעים דרך האיזור, אנשים שמגיעים מכיוון הספורטק לכיוון ישפרו סנטר, וכל מי שמגיע לאיזור הכלבייה העירונית, נתקלים באותה התופעה". 

אמנם לא מדובר באיזור עמוס בתנועה בשעות שבהן האוטובוסים חונים, אך לטענת התושב אין זה משנה. "הם לא אמורים לחנות ככה". 

מאגד נמסר בתגובה: "אגד, כמפעילת תחבורה ברחובות, אכן שותפה לעומס התנועה שנגרם בשעות הערב באזור האמור. יחד עם זאת יודגש כי אגד פועלת אך ורק על פי הנחיות הרגולטור. בהתאם, לשם מציאת חלופות שיקלו את עומסי התנועה, יש לפנות לאגף התנועה בעיריית רחובות ולמשרד התחבורה ואנו נתייחס באהדה לכל הנחייה שנקבל ובלבד שימצא פתרון הולם לעניין". 

מעיריית רחובות נמסר בתגובה: "צר לנו על ההתנהלות, שעליה אנו שומעים כעת לראשונה. מנהל אגף התנועה יפנה מיידית להנהלת אגד רחובות על מנת לחדד את האיסור על הפרעה לתנועה במקום, אחרת ניאלץ לאכוף זאת באמצעות דוחות וסימון הכביש".