לציון 35 שנות עשיה בתחום העיצוב, יקיים בית הספר 'ויצו רחובות' ערב מיוחד לבוגרי מגמת עיצוב אירוע בוגרים ומחנכים לדורותיהם. מאחר וחלק ניכר מפרטי ההתקשרות עם הבוגרים נעשה במספרים קווים משנות השמונים, נדרשת עזרת הציבור באיתור הבוגרים. 

תיכון ויצו רחובות | צילום באדיבות התיכון

לא רבים מכירים את גלגוליה של מגמת אמנות שימושית (בהתמחות עיצוב) שמציינת השנה 35 שנה לפועלה. כ- 1500 בוגרים יצאו מכתליה במהלך השנים, מאז החלה כמגמת עיצוב לכיתות י' ב-1983.

נורית נהרי הקימה את המגמה, ואז נעשה בה הכל באופן ידני. היא כללה לימודי צילום, ציור, רישום, תולדות האמנות, יסודות העיצוב, טיפוגרפיה, ודפוס. יותר מעשור לאחר מכן הצטרף גם המחשב, ובלימודי הסדנאות החלו התמחות בתכנה לעיבוד תמונות 'PhotoShop' שאז נחשבה חדשנית.

בחמש השנים האחרונות, ועם שינוי המדיניות של משרד החינוך, עברה המגמה חידוש נוסף, היא שינתה את פניה, והתמקדה בעיצוב המוצר, עיצוב גראפי ועיצוב תכשיטים.

כעת לרגל חגיגות ה-35 מחפשים בבית הספר את הבוגרים, שמתבקשים למלא שאלון קצר בפייסבוק. "הרשימות שנותרו משנות ה-80 כוללים כתובות ומספרי בזק שברובם אינם רלוונטיים וחשוב לנו מאוד ליצור קשר גם עם המחזורים המוקדמים", מסבירה רכזת המגמה, טניה  דובינסקיה.

"אני מדמיינת לעצמי את הדיאלוג בין בוגרי המחזורים הראשונים מתחילת שנות ה-80  לבין המחזורים שסיימו את המגמה בשנים האחרונות, וזה אינו רק דיאלוג בין-דורי מרתק אלא גם חלון הצצה לתחום העיצוב בכלל: השינויים שעבר, התפתחותו של התחום והשפעתו על חיינו", היא מוסיפה.

אז אם אתם בוגרים, חברים של בוגרי המגמה או בני משפחה, בבית הספר זקוקים לעזרתכם: שתפו ומלאו את שאלון הפייסבוק של בית הספר.