השבוע הוגשו שני כתבי אישום כנגד תושב העיר רחובות, גבר בסוף שנות ה-60 לחייו, שפעל ברחבי העיר בשנים האחרונות וביצע מעשי גניבה במקומות ציבוריים. נראה שאחד המקומות האהובים עליו היה מתחם המזון בקניון רחובות.

מתחם מזון בקניון | צילום המחשה: shutterstock

שני כתבי האישום מפרטים פעילות שנראית ארוכת שנים ברחבי העיר. אחד המקרים "הוותיקים" יותר התרחש בתחנת הדלק דור אלון ברחוב האצ"ל בעיר. שם, לפי המתואר בכתב האישום, החנה את רכבו ליד תחנת השאיבה ונכנס לחנות כשהעובדים אינם נמצאים בה.

אז נטל מהחנות מטען לטלפון. כאשר נכנס העובד, ביקש ממנו להפעיל את משאבת הדלק כדי שיוכל לתדלק את רכבו, ואז יצא מהחנות לכיוון רכבו כשהמטען הראשון בכיסו ועל הדרך לקח חטיף בוטנים מבלי לשלם עליו.

בהמשך, נכנס לחנות עם המטען ואמר לעובד שהוא צריך להחליפו בטענה שרכש אותו שבוע קודם לכן בחנות והוא לא מתאים לטלפון הנייד שלו. העובד החליף לו את המטען, אך כאשר התרחק מהדלק, נטל האיש מטען נוסף והכניסו לכיסו. בדרך החוצה שוב לקח בלי לשלם שני חטיפי שוקולד וגם את קופסת הסיגריות של עובד המקום.

מקרים נוספים המתוארים בכתב האישום השני מתארים את "עבודתו" במתחם המזון בקניון רחובות. שיטת הפעולה לפי הנטען: המתנה עד שמישהו יניח את דבריו על השולחן וייגש להזמין לעצמו מזון, ואז לגשת לשולחן, להניח על הדברים את מעילו, ולקחת אותם לשירותים לביצוע הגניבה.

כך פעל בשעת בוקר מוקדמת באחד הימים האחרונים. קורבן הגניבה היה בחור צעיר, שהניח לכמה דקות את הציוד שהיה עמו, כולל תיקו, על אחד השולחנות במתחם האוכל. הוא לא שם לב שיש מי שאורב לו, ממתין שלא ישים לב, ואז ניגש ומניח על הדברים מעיל. בחדר השירותים נלקחו מהתיק תעודות ו-300 שקלים במזומן. את שאר התיק השאיר האיש בשירותים.

יום למחרת, סביב השעה 07:30, שוב הגיע הנאשם לאיזור הקניון, אך כאן חלה תפנית בעלילה. כאשר יצא לכיוון התחנה המרכזית הבחין בו הצעיר שיום קודם לכן נגנב ממנו רכושו. הצעיר חשד שהוא האיש שביצע את הגניבה, פנה אליו, הטיח בו שגנב ממנו. בין השניים התפתח עימות מילולי. לאחר שהצעיר הגיש תלונה במשטרה, החשוד בגניבה נעצר.