סוף עצוב למסע החיפושים אחר תושבת רחובות פרחיה סרוסי ואחותה לילי פרג שנעלמו במנדוזה. לפנות בוקר פורסם בארגנטינה כי גופות שתי הנשים נמצאו בשטח ביתו של גלעד פרג, בנה של סרוסי.

מימין: לילי פרג ופרחיה סרוסי. טרגדיה תנ"כית | צילום: מהאלבום המשפחתי

אתמול (שבת) נעצר הבן בחשד לרצח, לאחר שככל הנראה התקבלו תוצאות בדיקות הדי אן איי שנלקחו מהדירה השכורה של האחיות בארגנטינה וממצאים שהיו בדירתו. לאחר המעצר החלו חיפושים בבית הבן והיום הותר לפרסום כי גופותיהן נמצאו.

פרג, תושב רחובות לשעבר, מתגורר במנדוזה שבארגנטינה מזה מספר שנים והוא מנהל את עסקיו של אמו במקום. לאחר מציאת הגופות כתב אמנון שריג, קרוב משפחתו: "קיבלנו את הידיעה הקשה היום. מצאו את גופותיהן, וגלעד, בנה של פרחיה, החשוד היחיד ברציחתן. ליבי נשבר. ליבנו נשבר. תודה לכל המנחמים. טרגדיה בסדר גודל תנכ"י שאי אפשר להכיל, שאסור להכיל.

"רצח שאולי אף פעם לא נדע למה ורוצח שגדע את חייה של אמו הורתו ושל דודתו שכל פשעה היה שבאה לבקר אותו - עומד אתנו יומיים אחרי כמטר מתלולית החצץ תחתן קבר את אמו ודודתו, מסתכל למשה ולי בעיניים וכאילו כלום. לא מצמוץ. לא רגש. לא בן אנוש. רוע מזוקק שמרתיח את הדם".

באותו פוסט פרט שריג מעט על גלעד ועל אמו פרחיה - עובדת מס הכנסה רחובות ושוטרת בעברה. "ללא ספק הוא מבריק. תואר שני מהטכניון בפיזיקה שהוא אוחז", סיפר בפוסט והוסיף כי פרג ישן תחת פגרי חתולים במקום שבו הוא גר. "מה הם מסתירים? למה הוא מתחבא תחת שמיכת סירחון של פגרי חתולים אצלו בחרבה שבה הוא גר? מה הסירחון מכסה?".

לטענתו לא יתכן שפרחיה, שהיתה אישה ששמרה על היגיינה, ישבה עשר שעות בטינופת בביתו של פרג. "לא עולה על דעתי שלילי, העדינה, תשב עשר שעות בחום של ארבעים מעלות ליד חתול מרקיב".

הוא סיפר גם על התנהלותו של פרג בימים שלפני מציאת הגופות: "גלעד דיבר איתי לבד, אחד על אחד. קניתי את אמונו המאוד מצומצם, לכמה דקות. למחרת כבר לא פתח לי את הדלת. אתה יכול לחוש את המהירות המטורפת שבראש שלו מתגלגלים דברים. מה הוא מסתיר? למה הוא מסתיר? למה הוא משקר לי בפנים על זוטות שאני מעלה מהעבר שלו ושל משפחתו?"

לילי פרג ופרחיה סרוסי הגיעו לארגנטינה לביקור בנה של סרוסי. לפני שבועיים הן נעלמו ואז החלו חיפושים קדחתניים אחריהן. משטרת מנדוזה פעלה לחפש את האחיות וכיום הם אומרים כי מההתחלה חשדו בבנה של סרוסי.

המשפחה פעלה גם כן והקימה דף פייסבוק ובו התבקשו אנשים לשתף אודות כל מידע שברשותם על האחיות. קרובי משפחה אף אספו כסף למימון הוצאות הנסיעה עבור אלה שהגיעו למנדוזה כדי לסייע בחיפושים.