ד"ר אוליאל, בת 28 מאשדוד נולדה כפגה ואובחנה כסובלת משיתוק מוחין. לאחרונה סיימה את לימודי הרפואה בטכניון, מתחילה התמחות בביה"ח 'קפלן' ברחובות, וצפויה להיות הרופאה הראשונה בישראל הלוקה בשיתוק מוחין.

ד"ר הודיה אוליאל | צילום: עמוד הפייסבוק של אוליאל

היום (שני) התבשרה אוליאל כי נבחרה להדליק משואה ביום העצמאות ה-71. "החלום שלי ללמוד רפואה דרש המון מאמץ. אני מאוד מקווה שזה ייתן תקווה לאחרים", אמרה אוליאל בריאיון ל-ynet.

בנימוקיה להחלטה, ציינה הוועדה לענייני סמלים וטקסים כי: "הוריה של אוליאל החליטו מן הרגע הראשון לנסות ולשלבה במסגרת חינוכית רגילה תוך מתן תמיכה על-ידי אנשי מקצוע. השילוב כילדה שונה הסובלת מנכות גופנית הוליד קשיים פיזיים וחברתיים רבים ובכולם עמדה הודיה בגבורה".

בוועדה הוסיפו וציינו כי: "בעת ששירתה בשירות לאומי בבית החולים 'אסף הרופא' הבינה אוליאל כי סיפורה האישי יכול לסייע לאחרים ובחרה ללמוד רפואה. היא מייצגת בסיפורה את השאיפה לשילובם של אנשים עם מוגבלות בחברה הישראלית ואת ניצחונה של הרוח היכולה לכל הקשיים".

השרה מירי רגב שקיבלה את המלצת הוועדה הציבורית לבחירת משיאי המשואות ציינה כי "הרואים את ד"ר אוליאל מתהלכת במסדרונות בית החולים, קורנת ומקצוענית, מבחינים בעוצמות המיוחדות שלה. היא מהווה סמל ומופת לנסיקה מעל כל מכשול. השתלבותה של ד"ר אוליאל בכל נתיבי החיים במסגרות הכלליות הן צעד ענק במסלול ההמראה של השוויון בישראל".

גם בבית החולים 'קפלן' בירכו ומסרו: ״הנהלת המרכז הרפואי 'קפלן' ברחובות וכלל עובדיה מברכים את ד"ר הודיה אוליאל שנבחרה להדליק משואה ביום העצמאות. אנו גאים בה על העיקשות, ההתמדה והנחישות לאורך כל הדרך,  ושמחים על בחירתה ב'קפלן' כמרכז רפואי מוביל בישראל בו היא לומדת, מתנסה ומטפלת במטופלים במסירות רבה, בהקשבה ובחמלה. אין ראויה ממנה להדליק משואה וכלל הצוותים הרפואיים בקפלן מצדיעים לה ביום חג זה״.

ד"ר שרית אבישי - אלינר, מנהלת המרכז הרפואי 'קפלן - הרצפלד' הוסיפה ברכה אישית ואמרה:

״דר׳ הודיה אוליאל היקרה, בשמי ובשם המרכז הרפואי ברצוני לברך אותך על בחירתך להדלקת המשואה. נבחרת עקב היכולת שלך, ההתמדה שלך, העיקשות שלך והרצון שלך להצליח למרות המגבלה הפיסית. בחרת במרכז הרפואי 'קפלן' לעשות את הסטאז׳, ההתנסות הקלינית שלך כרופאה, ולהוכיח את היכולת שלך באהבת האדם, החמלה, ההקשבה, שהן באמת תכונות חשובות לרופאה. ואכן, את מצליחה בכך.
אני מאחלת לך מכל הלב בשמי ובשם חבריי לבית החולים, עלי והצליחי".