ראש העירייה, רחמים מלול, הורה הערב (שני) על פתיחת המקלטים הציבוריים ברחבי העיר רחובות. עוד הורה למערך החירום לוודא שכל הגורמים האחראיים ערוכים.

צילום המחשה: shutterstock

התושבים מתבקשים לגלות עירנות ולהישאר בקרבת מרחב מוגן.

להזכירכם, זמן כניסה למרחב הכי מוגן שיש (ממ"ד, ממ"ק, חדר מדרגות, חדר פנימי, מקלט) הינו דקה וחצי ויש לשהות בו 10 דקות. רחובות מוגדרת כמרחב שפלה 182.

בעירייה ממליצים לתושבים להמשיך ולעקוב אחר אמצעי התקשורת, ולהשמע להנחיות פיקוד העורף. את רשימת המקלטים ברחובות לפי רובעים תוכלו למצוא כאן.

במועצה השכנה, גדרה, החליטו כרגע שלא לפתוח מקלטים. ראש המועצה, יואל גמליאל, מודיע שלאחר שיחה שערך עם מפקד נפת שפלה פיקוד העורף, לא התקבלו הנחיות מיוחדות.

יחד עם זאת ממליצים במועצה לתושבים לגלות עירנות ולהשאר בקרבת מרחב מוגן. אזור ההתרעה של גדרה הוא "דרום השפלה 268".

בעיריית נס ציונה החליטו גם הם כרגע לא לפתוח מקלטים. "אנחנו נמצאים בקשר הדוק עם פיקוד העורף ורשות החירום הלאומית ועוקבים אחר ההתפתחויות.
נכון לעכשיו המצב הוא שגרה ואין הנחיות מיוחדות. אנו נעדכן בכל התפתחות. אנא עקבו אחר עמוד הפייסבוק העירוני ואתר העירייה לעדכונים שוטפים", מסר ראש עיריית נס ציונה, שמואל בוקסר. 

מספר אזור ההתגוננות של נס ציונה הוא שפלה 183 וזמן הכניסה למרחבים המוגנים הוא דקה וחצי.

גם במועצת ברנר מודיעים הערב על פתיחת המקלטים הציבוריים. מהמועצה נמסר: "לאור המצב הבטחוני אנו נמצאים בקשר הדוק עם פיקוד העורף ועוקבים אחר ההתפתחויות. נכון לרגע זה לא התקבלו הנחיות מיוחדות בישובי המועצה. יחד עם זאת, הורינו על פתיחת המקלטים הציבורים. אנו נעדכן בכל התפתחות וננחה את תושבי המועצה ומוסדות החינוך בהתאם".

אזורי ההתרעה של המועצה הם:
גבעת ברנר- "דרום השפלה 187", קדרון ובית אלעזרי "דרום השפלה 268", בניה "דרום השפלה 267", קבוצת שילר וגבתון- "שפלה 182".