תושבת רחובות המתגוררת בשכירות בדירה בעיר מצאה את עצמה נדרשת להתפנות ללא כל הודעה מוקדמת, לאחר שבעל הבית שלה החליט לערוך שיפוצים בדירה עקב נזקי רטיבות. בשל סירובה, כך היא טוענת, הוא ניתק לה את זרם המים ומאיים עליה כדי שתתפנה בהקדם.

הגיע עם פטיש אוויר | המחשה: sutterstock

לפני כחמישה חודשים עברו האישה ושני ילדיה הקטנים, לדירה שככל הנראה כבר היתה במצב רעוע. הדירה שבקומה מתחת סבלה מרטיבות בתקרה והיה צורך לבדוק את מקור הנזילה לפני שהרטיבות תתפשט ותגרום נזקים גדולים יותר.

לטענת האישה, מדובר בנזק של שנים והזנחה של תקופה ארוכה, ולא נזק שנגרם בשל כניסתה לדירה. למרות זאת, בוקר אחד מצאה את עצמה תחת מתקפה מצדו של בעל הדירה, שהאשים אותה בכל הנזקים ודרש ממנה להתפנות באופן מיידי.

לטענתה, לפני כשלושה שבועות היא חזרה לביתה לאחר טיפול שיניים מורכב וביקשה ללכת לנוח. בשלב זה הגיע בעל הדירה כשהוא מלווה בכמה בעלי מקצוע, ודרש ממנה לפנות את הדירה כדי להתחיל בשיפוצים. העובדים הגיעו עם כלי עבודה כבדים, כגון פטיש אוויר, בכוונה להתחיל לקדוח באופן מיידי.

האישה ההמומה ביקשה מהם לעזוב את הדירה והחלה לבכות, כל זאת לעיני ילדיה, שראו כיצד בעל הדירה צועק על אמם. לטענתה, בעל הדירה עזב לבסוף את המקום, לא לפני שאיים כי היא תיפגע בשל התנהלותה זו.

ואכן, זמן קצר לאחר מכן נותקו המים בדירה והיא וילדיה נאלצים ללכת לקרובי משפחה כדי לזכות במקלחת חמה.

בעקבות זאת פנתה האישה לבית משפט השלום ברחובות ודרשה להוציא צו הרחקה נגד בעל הדירה. בית המשפט נעתר והוציא צו הרחקה נגד המשכיר ואף דרישה שלא ליצור קשר עם השוכרת עד לדיון הקרוב.