נמל התעופה בן גוריון| צילום: צביקה טישלר

צעיר בן 22 מקרית עקרון נחת ביום ראשון בצהריים, ערב ראש השנה, בשדה התעופה בן גוריון. הוא לא ציפה לבדיקה שערכו בכליו עובדי שדה התעופה, והם הופתעו לגלות כמות עצומה של 11 ק"ג של סם מסוג אקסטזי, שהיה אמור להיות מופץ ככל הנראה, במסיבות שנערכו בארץ במהלך חג ראש השנה.

הצעיר הועבר לחקירה, במסגרתה עדיין מנסים להבין במשטרה אם מדובר בבלדר שהזמינו ממנו את "ההובלה" של הסם לארץ, או שמדובר בנסיון יזמות של הצעיר. יחד עם זאת, במשטרה סוברים כי גם אם זהו נסיון כושל של הצעיר, לא מדובר בפרויקט יזמות עצמאי שמאחר ומדובר בכמות סמים גדולה במיוחד, שהצריכה היערכות מיוחדת למכירתו מהר ככל האפשר.

מקורות מלמדים כי הבלדר הצעיר "נפל" לידי משטרה במקרה, וללא כל מידע מודיעיני מקדים על נסיון ההברחה של הסם לארץ. על כן, מה שמטריד את המשטרה יותר מכל, היא השאלה למי הסמים מיועדים ובאיזה תעשיית הברחה מדובר. 

יש לציין כי בדיון להארכת מעצרו בבית המשפט טען הצעיר כי הוכה ע"י עצורים אחרים שהיו איתו בתא, והשופטת הדגישה בפני שב"ס שיש "לדאוג לשלמות גופו", כדבריה. גורמים המעורים בפרשה חושדים כי יתכן והכאת הצעיר לא הייתה מקרית אלא מדובר כנראה בניסיון הפחדה כדי שלא יסגיר את שולחיו או שותפיו.