הלילה  (רביעי) צפוי לפקוד את האיזור מזג אוויר סוער, מלווה ברוחות חזקות, וקיים חשש לשיטפונות. עיריית רחובות, על כל אגפיה, נערכה למערכת חורפית קיצונית.

סוער במתחם בילו | צילום: אביגיל קדם

בעירייה מדווחים שהמוקד העירוני מרכז את ההכנות לקראת הסערה הצפויה יחד עם האגפים הרלוונטיים: אגף הביטחון, אגף התנועה והשיטור העירוני, אגף גנים ועיצוב הסביבה, אגף שפ"ע ואגף התחזוקה. כל הצוותים העירוניים הונחו לתת מענה בהתאם.

בין היתר, נוספו כוננים לשם התמודדות עם תרחישים אפשריים כתוצאה ממזג אוויר קיצוני, וניתנה הנחייה להקפצת עובדים ולזמינות מקסימלית מעבר לרגיל.

היערכות חורף ברחובות | צילום: דוברות עיריית רחובות

במוקד העירוני נוספו מוקדנים לקליטת שיחות תושבים, ובנוסף הוכנסו לכוננות הרכבים, המנופים וניידות התיקונים, והם יהיו מוכנים להתמודד עם כל מפגע שעלול להיווצר כתוצאה ממזג אוויר קיצוני. 

במקביל להיערכות העירונית, מומלץ לתושבים להיערך בביתם, ולהכין אמצעי תאורת חירום למקרה הפסקת חשמל, להטעין טלפונים סלולאריים, לנהוג בזהירות ולהימנע מנסיעות מיותרות, לנקות מרזבים, לחזק ולקבע חפצים שעלולים להתנתק מרוח חזקים (כגון דוודים, קולטים, אנטנות, אדניות ועציצים). 

עוד מומלץ להצטייד במזון ובמלאי בקבוקי מים, ולבדוק אם ישנם בקרבתכם קשישים או בעלי צרכים מיוחדים הזקוקים לעזרה וסיוע. בעירייה מדגישים שהמוקד העירוני והצוותים העירוניים יהיו זמינים לטפל באירועים חריגים.

נערכים לסופה | צילום: דוברות עיריית רחובות

רחמים מלול, ראש העירייה: "לאור תחזית מזג האוויר, נערכנו בהתאם במגוון תחומים, ונהיה מוכנים לכל תרחיש. אני קורא לתושבים לפנות למוקד העירוני 106 בכל צורך או בעיה". 

המוקד העירוני של עיריית רחובות זמין לכל פניה 24 שעות ביממה גם בטלפון 08-9392444 או בווטסאפ 050-8806106

גם גורמי החירום באיזור נערכים להתמודדות עם מזג האוויר. "בימים אלו הצוותים בכוננות מעל קו אדום, זה אומר כוננות חירום ותגבור בכל התחנות", אומר מפקד תחנת כיבוי חולון, בת ים ואזור, טפסר משנה, ג'קי בנימני.

לאור מקרה טראגי שהתרחש אמש (שלישי) בבת ים, בו נהרג אדם בשריפה שעל פי החשד נגרמה ממכשיר חימום, מציין טפסר משנה בנימי: "אנחנו קוראים לציבור להיזהר, לא להשתמש בתנורי ספיראלה ומפזרי חום, יש להפעיל אמצעי חימום בטוחים בלבד ולנקות מרזבים וגגות שעלולים לגרום להצפות".