בית הספר 'המר'. צילום: פרטי

תושבים שגרים בסמוך לבית הספר 'המר' ברחובות טוענים שלמרות הבטחות העירייה, בית הספר נשאר נעול בשעות אחר הצהריים. ילדים ובני נוער מטפסים על הגדרות כדי ליהנות ממתקני הכושר וממגרש הספורט. 

כבר כמה שנים שבית הספר 'המר' ברחובות סוגר את שעריו בשעות אחר הצהריים בפני תושבי האזור, זאת למרות שבעבר שירת אותם.

כל פניות התושבים לגורמי העירייה ולבית הספר לא נענו וכעת, בחופש הגדול, ילדים ובני נוער רבים שחיים באזור מסכנים עצמם כשהם מטפסים על הגדרות כדי להיכנס.

"במשך שנים המגרש היה בבוקר בשימוש בית הספר ובשעה שלוש אחר הצהריים הוא נפתח לשימוש הציבור", סיפר שוקי, תושב האזור. "לפני שנתיים מנהל בית הספר החליט שהוא נועל את המגרש ומונע מהציבור את השימוש בו, גם בימי חול, וגם בשבתות ובחופשות, בניגוד מוחלט למה שקורה בבתי ספר אחרים ברחבי העיר שנותרים פתוחים לציבור, שכן מדובר על שטח ציבורי", הסביר.

בית הספר 'המר'. צילום: פרטי

"כל תלונותיי למחלקות השונות בעירייה ולהנהלת בית הספר לא נשאו פרי. המגרש עומד כל יום, כולל עכשיו בזמן חופשת הילדים והנוער, נעול וחסר שימוש והכל בגלל שרירות לב, המגרש הוא ציבורי-לכל הדעות".

אם לא די בכל אלו, סיפר שוקי ל"מיינט רחובות" שרק לפני יום סייע לילדים שביקשו לטפס על הגדר כדי להיכנס לשטח בית הספר וכמעט נפלו.

עוד סיפר שבעבר היו תלונות על כניסת נערים לבית הספר בשעות אחר הצהריים, אך לטענתו, במקום לקיים אכיפה נגד ונדליזם, נענשה השכונה כולה.

"הצעתי כמובן להקים גדר ושער בין בית הספר למגרש ואז גם בית הספר יהיה מוגן מוונדליזם וגם המגרש יהיה פתוח ל ציבור, כפי שהוא מתוכנן להיות", סיפר שוקי, אך כאמור, הדברים לא עלו.

תגובת עיריית רחובות תתפרסם כשתתקבל.