תושבים בשכונת רחובות החדשה ובשיכון חבצלת בדרום רחובות מביעים חשש מכך שאתר בנייה חדש הפועל בסמוך לשכונות עלול להוות סיכון לעוברי אורח.

"מנוף מעל הראש". רחובות החדשה | צילום: שי אלבלינג

האתר המדובר נמצא סמוך לרחוב הרצל וגובל בבנייני המגורים בחלק המזרחי של שכונת רחובות החדשה ובבתים הפרטיים הממוקמים בצפון שיכון חבצלת.

לטענת כמה מתושבי האיזור, המנופים הפועלים באתר, בו נבנים בנייני מגורים ומרכז מסחרי, מסכנים את תושבי האיזור.

"אנחנו משוכנעים שהמנופים הוצבו כחוק, אבל ידוע לכולם שיש בעיה עם הנושא ודי מפחיד לדעת שגושי בטון ומתכת במשקל עשרות טונות מסתובבים לך מעל הראש", אומר אבי תירוש, תושב שכונת רחובות החדשה. "נשמח מאוד לשמוע שהעירייה מפקחת מקרוב ומודעת למה שקורה בשטח".

תושבים אחרים באיזור מוטרדים מכך שאחד מאתרי הבנייה בשטח ממוקם בצמוד למתחם גני ילדים עירוני.

"הילדים משחקים בחצר ויושבים בחדרי הגן כשמעליהם מנופי ענק שמעלים ומורידים ציוד הנדסי וחומרי בניין במשך כל שעות היום", אומרת ורד יצחקוב, תושבת האיזור. "מטריד מאוד לדעת שכל זה מתרחש פה ולמען האמת ההרגשה של הילדה שלי מאוד לא נעימה כשהיא מגיעה בבוקר לגן ורואה את מפלצות הברזל האלה".

תושבים ברחובות החדשה טוענים כי העובדה שבמהלך השבועות האחרונים נחסם במספר הזדמנויות קטע מרחוב הרצל על מנת לאפשר עבודות בנייה בסביבה בטוחה, מעידה על המצב המורכב בשטח.

"אנשי האתר סגרו את המעבר כי בוצעו עבודות בבניין הרחוק, מטרים ספורים מהמדרכה", אומרים התושבים, "וטוב שעשו את זה, אבל זאת הוכחה לסמיכות הגדולה לבנייני המגורים ולשטח הציבורי".

מעיריית רחובות נמסר בתגובה: "על פי חוק, נושא הפיקוח על עגורנים ומנופים מצוי בסמכותו של משרד העבודה והרווחה. על אף שאין זה מתפקידה, עיריית רחובות החליטה זה מכבר כי היא תבדוק את נושא האישורים לעגורנים בתחומה ואת רישיונות המפעילים, וכך היא עושה. חלק מרחוב הרצל נסגר בשבוע שעבר לצורך התקנת עגורנים, היות ובשל מגבלה לאור מיקום קווי חברת החשמל, נדרש ביצוע העבודה תוך שימוש בחלק משטח הכביש. הסגירה אושרה על פי הנדרש על ידי משטרת ישראל ואגף התנועה בעירייה".