תחנת שינוע אשפה ליד רחובות ההולנדית | צילום שי אלבלינג

האם המשאיות ניקו את השכונה שלכם? בקרוב תוכלו לבדוק בעצמכם. בכל הרכבים הותקן החודש רכיב איתור המאפשר לעקוב אחרי הרכבים. בשלב ראשון נעשית הבקרה ע"י העירייה, בשלב השני יוכלו כל תושבי העיר לבחון בעצמם את המידע המשוגר מהרכבים למפות אינטרנטיות.

עיריית רחובות מפעילה מערך נקיון רחוב הכולל שישה רכזי טיאוט הפועלים במקביל ברחבי העיר מדי יום. רכבים אלה נועדו לנקות את הכבישים הראשיים, ואת רחובות השכונות ברחבי העיר עפ"י תוכנית עבודה של האגף לחזות העיר. המערך מופעל באמצעות חברות חיצוניות.

ביוזמת סגן ראש העירייה ומחזיק תיק חזות העיר, עו"ד יניב מרקוביץ', הותקנו בכל רחבי הטיאוט רכיבי  GPS , אשר מדווחים אונליין לעירייה על מקום הימצאם של הרכבים בזמן אמת. ההחלטה על התקנת הרכיבים לקבלת התקבלה במטרה להגביר את השקיפות מול התושבים, ולהגדיל את הפיקוח על הקבלנים אשר מבצעים את העבודה עבור העירייה.

בשלב ראשון הדיווחים מועברים למוקד העירוני, למשרדי אגף חזות העיר וללשכת סגן ראש העירייה.

יניב מרקוביץ' | צילום: דוברות עיריית רחובות

"המהלך הזה נודע בראש ובראשונה להגביר את הפיקוח על ניקיון העיר. מדובר בצעד מתבקש בדרך לשינוי יסודי בחזות העיר. בשלב הראשון נפקח ונעקוב אחרי העבודה של הקבלנים דרך העירייה, ובשלב השני נביא לכך שגם התושבים יוכלו בצורה שקופה לראות ולדעת אם הרכב עבר אצלם בשכונה. עיריית רחובות משקיעה כעת משאבים רבים בטיפוח העיר וניקיונה- אך בלי פיקוח לא יהיה שינוי", מסביר מרקוביץ'.

בשלב שני ישולבו מפות אונליין באתר העירוני וכל תושב יוכל לדעת בכל רגע נתון היכן הרכבים ולוודא שרכבים אלו אכן היו בשכונה הרלוונטית בכל יום ויום.

יש לציין כי בעקבות התקנת החיישנים והמעקב אחרי הרכבים, זומנו הקבלנים לשיחת בירור השבוע בלשכתו של סגן ראש העירייה, עו"ד מרקוביץ'.