כבוד: זו השנה השלישית ברציפות שבית הספר אורט רחובות מככב בראש רשימת בתי הספר בהם 100 אחוזי זכאות לבגרות.

אורט רחובות | צילום: אבי מועלם

קריית החינוך אורט רחובות מנוהלת על ידי אברהם סער, שמספר כי בקריית החינוך אוכלוסייה מגוונת מרחבי העיר "ואנחנו מיישמים הלכה למעשה שאף תלמיד לא נשאר מאחור. אצלנו יש גם תעודת בגרות וגם מקצוע שמכין את התלמידים למקצועות העתיד והם נכנסים לשוק העבודה כשהם מוכנים", אומר סער בעקבות הפרסום.

מה מבדיל את אורט רחובות בהצלחה הזו? איך מגיעים ל-100 אחוזי זכאות?

"פעילות חברתית ערכית שעומדת בראש, הרבה לפני מתמטיקה ופיזיקה, תלמיד שלא מגיע לציון מתמטיקה יכול להשלים, אבל תלמיד שלא מגיע ל'יד ושם' לא יכול להשלים. אנחנו מקפידים על חינוך חברתי, והתלמידים יודעים שהעבודה הקשה שלהם היום היא בשביל העתיד שלהם.

"יש גם ריבוי הזדמנויות – ממבחן למבחן ההישגים שלהם עולים ואין כאן דבר כזה שתלמיד לא הצליח בפעם הראשונה ואתה אומר לו שלום, יש עוד הזדמנות ועוד הזדמנות ויש מעקב צמוד על הישגי התלמידים ואם תלמיד קיבל ברבעון השני שני שליליים הוא נפגש איתי, לפעמים מדובר על מפגש עם מעל 200 תלמידים ברבעון, ואני שואל אותם – מה אתה צריך בשביל להצליח, וגם שואל: למה אתה מתחייב?" 

סער מספר שבכל יום הצוות החינוכי מסתכל על התלמידים ובוחנים מי צריך עוד תגבורים, "ותופרים לכל אחד חליפה אישית, ושום דבר מכל אלו לא היה מתאפשר ללא הסיוע של התמיכה של ראש העיר רחמים מלול ומחזיק תיק החינוך זהר בלום ומנכ"ל רשת אורט צביקה פלג, "שנותנים רוח גבית לבית הספר".