אישה דתיה חרדית | צילום אילוסטרציה: shutterstock

אם לשמונה ילדים מרחובות זכתה השבוע במשפט עם פסק דין יוצא דופן. לאחר שנדרסה בתקופה בה השתכרה סכום זעום, בית המשפט פסק לה פיצויים בסכום שקרוב למיליון שקלים, וזאת בשל העובדה שסיימה לימודיה ופוטנציאל ההשתכרות שלה היה גבוה בעת התאונה.

מי שהגיש את התביעה בשמה של האם הוא עו"ד עמיקם חרל"פ, מומחה לתביעות נזיקין, רשלנות רפואית וביטוח שמסביר כי מדובר בפסק דין יוצא דופן כיוון שמדובר על אישה חרדית מרחובות, והמקרה מתח את גבולות המושג של אובדן כושר הכנסה והשתכרות עתידית, כפי שמעטים עשו לפניו.

המקרה אירע לפני שלוש שנים, אז, האישה עברה במעבר חצייה בעיר ונדרסה. היא נפגעה קשות וסבלה משברים רבים ועברה ניתוחים. לאחר מכן שהתה בשיקום במשך חצי שנה. האישה, שקודם לכן השתכרה מקצבה, בדיוק סיימה את לימודיה כסייעת רופא שיניים והחלה לעבוד בשלוש מרפאות במקביל. למרות שהשתכרה בעת התאונה סכום של 4,500 שקל בלבד, טען עורך דינה כי פוטנציאל ההשתכרות שלה היה גבוה יותר וכיום, בעקבות התאונה, היא אינה יכולה לעבוד יותר משש שעות ביום. למרות השכר הנמוך שהשתכרה, השופט קבע שהוא מזהה שפוטנציאל ההשתכרות שלה היה מגיע ל-7,500 ₪ לחודש, ונפסקו לה פיצויים בסכום כולל של קרוב למיליון שקלים (842,413 + שכר טרחת עורך דין). כאמור, מדובר בפסק דין חריג ביותר מבחינת גובה הפיצוי שנקבע לנפגעת בגין סעיף אובדן כושר הכנסה והשתכרות עתידית.

עו"ד עמיקם חרל"פ | צילום: פרטי

חברת הביטוח האמינה לעומת זאת כי ייפסק סכום נמוך בהרבה, שכן יום קודם למתן פסק הדין, חברת הביטוח דחתה את הצעת הפשרה של השופט על סך 400 אלף שקל (פחות ממחצית הסכום שנפסק בסופו של דבר). "הפיצוי הכספי שהוענק למרשתי גבוה במיוחד, בהתחשב במצבה הרפואי ובמקורות הכנסתה", אומר השבוע עו"ד עמיקם חרל"פ. "אך מדובר בפיצוי הוגן ומידתי, לאור נסיבות המקרה המיוחדות. כולי תקווה שפסק הדין יהווה תמריץ לנפגעים נוספים, להשיג את מלוא זכויותיהם בהתאם לחוק".