מקרה של התעללות חמורה בקשיש נחשף בבית אבות בנס ציונה: במשך כחודש ימים, במספר הזדמנויות שונות, נכנס אחד המטפלים לחדרו של קשיש, והיכה אותו עד שזעק מכאב. המקרה נחשף בזכות סוכן סמוי שהוחדר לבית האבות.

מעצר. אילוסטרציה: shuttterstock

בכתב האישום מתואר כיצד בתחילת חודש ינואר, נכנס המטפל לחדרו של קשיש כבן 84 בבית האבות שבנס ציונהמטופל סיעודי עם בעיות רפואיות שונות המתקשה להתנייד באופן עצמאי

המטפל, שהיה אמור להחדיר לקשיש מחט של אינפוזיה, היכה את הקשיש מספר פעמים ברגלו השמאלית, הזיז את ראשו באופן אגרסיבי והצמיד אגרוף לפניו. על פי החשד, בעודו מכה את הקשיש, צעק המטפל בשפה הרוסית "תהיה בשקט, סתום את הפה", כשכל אותה העת הקשיש גונח מסבל. לאחר מכן פנה המטפל לצאת מהחדר, אך חזר על עקבותיו והמשיך לפגוע בקשיש, להזיז את ראשו בכוח ולהכותו באגרוף.

הקשיש ניסה לקרב את ידו אל פניו אך המטפל העיף אותה בחוזקה ורק לאחר מכן עזב את החדר. מספר שעות לאחר מכן, נכנס שוב המטפל לחדרו של הקשיש, היכה אותו באגרוף, הוריד את משענת המיטה ועזב את החדר.

שלושה ימים לאחר מכן נכנס המטפל לחדרו של הקשיש כדי להחליף לו אינפוזיה, הניח את השמיכה על פניו של הקשיש ולחץ בחוזקה על ראשו במשך מספר שניות. שעה לאחר מכן נכנס המטפל שוב לחדרו של הקשיש והיכה אותו בפניו ובידו.

באותו הערב חזר המטפל לחדרו של הקשיש וניסה לחנוק אותו באמצעות השמיכה, אך הקשיש הצליח להשתחרר מאחיזתו והזיז את השמיכה מעל פניו.

על פי החשד, המטפל האכזרי נכנס לחדרו של הקשיש פעמים נוספות בימים שלאחר מכן והמשיך להתעלל ולפגוע בו באופן אלים.

מסע ההתעללות פסק לאחר שסוכן סמוי שחדר למקום במסווה הצליח לחשוף את מה שהתרחש בו, ולגלות מה עובר על הקשיש חסר הישע.

הוגש נגד המטפל כתב אישום עם ארבעה סעיפים של תקיפה.