"תוך שנה תקבלי סרטן, אני מחזיר את הכישופים שהיו עלייך", כך על פי האישום נגדו, איים באחד המקרים "דוד גדיאל", תושב רחובות שהתחזה למיסטיקן וקבליסט, על לקוחה ששילמה לו בעבור החזרת אהבתו של בן זוגה. במקרה אחר שלח תמונת גולגולת ללקוחה "סוררת" שסירבה להמשיך להעביר לו כספים. "גדיאל", אותה דמות שיצר לכאורה שרון גל בן 35 מרחובות, הציג עצמו כמומחה בהחזרת האהבה, המתגורר בכפר סבא.

קבע פגישה בכתובת שאינה קיימת בעיר | צילום אילוסטרציה: שאטרסטוק

בכתב האישום שהוגש נגד גולן לבית המשפט השלום בראשון לציון, מיוחסים לו עבירות של קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, זיוף מסמך, התחזות בכוונה להונות, הונאה בכרטיסי חיוב בנסיבות מחמירות, איומים, ועבירות על פקודת פשיטת הרגל.

גל, על פי האישום, יצר אתרי אינטרנט שונים על מנת ליצור מצג שווא לפיו הוא קבליסט בן 44, בעל ניסיון של עשרות שנים, ובעל יכולת להחזיר אהבות אבודות - "ללא שימוש במאגיה שחורה". בין השאר נשען גל על כתבות מזויפות שפברק של אתר ynet.

בעקבות הפרסומים, זרמו אליו לקוחות שביקשו להחזיר את אהבתן. הוא הבטיח כי יחזיר את האהבה בתמורה לתשלום של אלפי שקלים, ובחלק רב של המקרים הבטיח כי בן הזוג ישוב לאחר פרק זמן מסוים. הוא אף הבטיח את החזרת התשלום במקרה של כשלון הטיפול. בחלק רב ממקרי ההונאה אותם ביצע, הציג עצמו כתושב כפר סבא, ואף הציע ללקוחה להיפגש עימו בעיר, לפחות בפעם אחת בכתובת שאינה קיימת.

לפי האישום, לעיתים הצליח גל דרך השמות שלקח לעצמו "דוד גדיאל" ו-"יוסף דניאל", להשיג את סיסמאות חשבונות הבנק של חלק מהמתלוננות. מחלקן אף דרש שייפתחו עבורו חשבונות בנק וכי יבצעו פעולות עבורו. בחלק מהמקרים אף השיג שליטה על כרטיסי האשראי של המתלוננות, וביצע עסקאות דרכם.

כאשר פקפקו חלק מהמתלוננות ביכולותיו של גל ועימתו אותו עם החשד כי מדובר במרמה, איים עליהם שיטיל עליהן קללה, ואף בכך שיחשוף בפני בני זוגם את פנייתן אליו.

במקביל הצהיר גולן בביטוח לאומי כי הוא דר רחוב, על אף ששכר דירה באותה התקופה, וכן הסתיר את דבר עיסוקו על מנת להעלים את הכנסותיו ולהמנע מתשלום חובות. צו הכינוס לבדיקת המקרה שלו, בוטל בשל חוסר שיתוף הפעולה שלו. לפי האישום, צבר גל הון של 214,000 שקל מפעולות ההונאה שלו.

הפרקליטות ביקשה את המשך מעצרו של הנאשם עד לתום ההליכים המשפטיים כנגדו. התיק נחקר בידי מחלק ההונאה של משטרת מחוז תל אביב וכונס הנכסים הרשמי.