מועצת העירייה של רחובות אישרה אמש (ראשון) הצעה לסדר שהגישו חברי המועצה גיא צור, פנחס הומינר ואבי קינד, והוחלט כי עיריית רחובות תאפשר חניה חינם בכחול לבן בכל רחבי העיר, בערבי החג ובמועדים קבועים לאורך השנה.

החנייה תהיה חינם | צילום: הרצל יוסף

הרעיון מאחורי ההחלטה הוא רצון העירייה לעודד את התושבים לערוך את קניותיהם ואת ההכנות לחגים בעיר רחובות, ולעשות זאת ללא דאגות חניה. כמו כן מבקשים לחזק את העסקים המקומיים ברחבי העיר במהלך חול המועד ולאפשר לתושבים ליהנות מאירועים שונים בחגים ללא דאגות חניה.

לאור החלטה זו, נקבע כי אגף התנועה, שילוט, פיקוח ושיטור עירוני ייערך בהתאם, ובמועדים שנקבעו לא תיאכף החנייה בכחול לבן בתשלום. חשוב לציין כי על מנת לשמור על הסדר בכבישי העיר ובמדרכות, לא תתאפשר חניה במקומות האסורים לחניה בעיר.

להלן המועדים בהם תוכלו לחנות חינם בכחול לבן:

יום לפני ערב ראש השנה ובערב החג
יום לפני ערב כיפור, ערב יום כיפור
יום לפני ערב חג סוכות, ערב החג וכל חופשת החג
יום לפני ערב שמחת תורה
יום ערב חג חנוכה
ערב חג פורים וימי החופשה של החג
יום לפני ערב חג הפסח , ערב החג וימי חול המועד
יום הזכרון לשואה ולגבורה ויום הזכרון לחללי צה״ל
ערב יום העצמאות ויום העצמאות
ערב ל"ג בעומר
ערב חג השבועות

"עיריית רחובות מבקשת לאפשר לתושבים לערוך את הסידורים לפני החגים בראש שקט, ולעודד את העסקים בעיר לקראת החגים. חשוב לנו לאפשר לתושבי העיר לערוך את הקניות ואת הסידורים שלהם דווקא ברחובות", אמר ראש העירייה, רחמים מלול.

ישיבת מועצת העיר רחובות | צילום: דוברות העירייה

"אחת המטרות העיקריות שאני מקדם היא הקלה בנושא מצוקת החניה", הוסיף יו"ר ועדת החניות ומחזיק תיק הכספים פנחס הומינר. "הצעתנו לחניה חינם בכחול לבן בערבי חגים ובמועדים הינה עוד צעד למען התושבים כחלק מהפתרונות הנוספים שאנו מקדמים יחד עם ראש העירייה רחמים מלול".

גם חברי המועצה גיא צור ואבי קינד בירכו על קבלת ההצעה שהגישו, ואמרו: "אנחנו פועלים כל העת לקידום נושאים משמעותיים שיטיבו עם תושבי העיר רחובות ובכללם נושאי החנייה".