שכונת שעריים | צילום: אביגיל קדם

מדוע נדרשים זוג מבוגרים משכונת שעריים ברחובות לארוב לאופנועים שמבצעים עבירות תנועה מסכנות חיים? זו המציאות איתה מתמודדים השניים לדבריהם, לבקשת המשטרה. 

תקופה ארוכה שהשניים, המתגוררים ברחוב עזרא, סובלים מרעש של שני אופנועים כבדים שנוסעים ברחוב בכל שעות היממה, ככל הנראה כשהאגזוז מפורק לצורך הגברת רעש. "הם נוסעים על המדרכות כדי לקצר לעצמם את הדרך ומסכנים עוברי אורח. הם עושים את זה בצהריים כשהם כנראה מתעוררים, ואז במשך כל הערב והלילה כבר חודשיים", מספרת תושבת הרחוב

בשלב מסוים החליטו השניים לפנות למשטרה. "ניסינו להגיש תלונה אבל לא נתנו לנו. נתנו לנו דף ואמרו לנו לרשום באיזה שעות הם עוברים, ולנסות להביא מספר של האופנועים, אבל הם נוסעים כל כך מהר, איך אנחנו יכולים להביא מספר?" תוהה האישה.

היא ובעלה, המתגוררים בשכונה עשורים רבים, נרתמו בכל זאת למשימה. "זה לא נעים לי שאני ובעלי, אנשים בגילנו, צריכים לעמוד ולארוב שעות לאופנועים ברחוב כדי לנסות לצלם את המספר שלהם. נותנים לי גם במשטרה להרגיש כאילו אני איזו טרחנית, ואני לא! מדובר על עבירות תנועה ולהפרעה לסדר הציבורי, לאף אחד לא אכפת? מסכנים את הציבור, אבל במקום לשים שוטר או מצלמה שולחים זוג מבוגר לעשות את התפקיד הזה". 

תגובת המשטרה תתפרסם כשתתקבל.