בעוד כשלושה שבועות נציין את יום האישה, וההכנות ברחובות בעיצומן. כפי שקרה בשש השנים האחרונות, גם השנה יתקיים טקס חגיגי בו נשים מובילות מהעיר יקבלו אות הוקרה על פועלן בשנה החולפת ותרומתן למען החברה ברחובות.  

הטקס יתקיים ביום שלישי, 6.3.18 (יומיים לפני התאריך הבינלאומי של יום האישה) בבית העם בעיר. כמו בשנים עברו, את הטקס מוביל הפורום לקידום מעמד האישה בעירייה, שפרסם קול קורא לפני מספר חודשים להמליץ על נשים ראויות לפרס.

הציבור נענה, והתקבלו המלצות על עשרות נשים מוצלחות, תורמות ומשפיעות- ומתוכן בחרה וועדת השיפוט שבע נשים מצטיינות בקטגוריות שונות. ומי הן הזוכות?

מתוך ערב ההוקרה בשנה שעברה | צילום: עיריית רחובות

הראשונה היא ורדה מור ז"ל, ממייסדות עמותת ידידי קפלן, ויו"ר וועדת הכספים הדואגת לקידום רווחת החולים בבית החולים קפלן. גב' מור ז"ל הספיקה לקבל את ההודעה על בחירתה, אבל למרבה הצער היא נפטרה בשבוע שעבר ולא זכתה לקבל את הפרס בעצמה. לכן בני משפחתה יקבלו את הפרס במקומה. 

אות ההוקרה בתחום הבריאות יוענק לימית אורבין על הקמת מיזם "אמא יקרה", ופעילותה למען נשים החוות קושי רגשי/ דיכאון במהלך ההיריון ולאחר הלידה- שעבורן היא הקימה קבוצות תמיכה. 

אות ההוקרה בתחום הקהילה יוענק השנה לחני אברהמי, על תפעול אירועים ותרומות חוזרות ורבות של רהיטים למשפחות נזקקות, ולמשפחות לילדים עם צרכים מיוחדים בעיר.

אות הוקרה בתחום הקהילה יוענק למגב מנגסטו, שהחלה לפעול כעולה חדשה במרכז הקליטה. היא עודדה נשים לצאת לעבודה, הקימה את מרכז הגישור האתיופי עם זקני הקהילה, ומשמשת כפעילה עד היום בשכונת קרית משה ובעיר באופן כללי, ועושה מאמצים לקידום הקהילה האתיופית בפרט. 

אות ההוקרה בתחום הקהילה יוענק לכוכבה שמחי, על התנדבותה רבת השנים בבית יד לבנים, כאחראית על ארגון טיולים לטובת המשפחות השכולות.

אות הוקרה בתחום קידום שוויון והעצמה לנשים יוענק לכרמליה קימחי, אשר מתנדבת כאלמנת צה"ל עם משפחות שכולות, פועלת לקידום נשים בעיר וחברת פורום קידום מעמד האישה. כמו כן, היא חברה בארגון הגג של מתנדבי העיר, ותורמת לשילוב עבודה משותפת בין הארגונים ההתנדבותיים.

אות ההוקרה בתחום דור ההמשך (נערות) יוענק השנה לרבקה גואדה על פעילותה למען הנוער בקרית משה. רבקה הובילה בפרויקט קולנוער וסיימה בהצטיינות בקורס הבוגרים, היא בוגרת תכנית חץ קדימה ועוזרת למדריכים וחניכים בפעילות שיא בשכונה.    

ועדת השיפוט שבחרה את הנשים כלל את יחזקאל הרמלך, ראש העיר בעבר, יפה שור, מנהלת במשרד הרווחה ותושבת העיר, ד"ר אתי גרובגלד, מנכלי"ת מכללת אחווה תושבת העיר, ענת ליבנת – יועצת רה"ע לקידום מעמד האישה בת ים ויו"ר איגוד היועצות לקידום נשים ברשויות המקומיות, ורדה כהנא, נציגת זוכות פרס הוקרה 2017, אביבה חלבי, מנהלת הפרויקט ויועצת רה"ע לקידום מעמד האישה, סילבי דימנד -רכזת הפורום לקידום מעמד האישה ונירית שדה – רכזת פרויקטים בפורום לקידום מעמד האשה. 

ראש העירייה, רחמים מלול: "הענקת אות הוקרה מחזקת את הפעילות שמובילות נשים בעיר. ברצוני להודות לנבחרות השנה ולכלל הנשים הפועלות ותורמות מזמנן למען הקהילה".

חברת המועצה ד"ר מרה קנבל, יו"ר הפורום לקידום מעמד האישה: "נשים מובילות כיום בכל תחומי החיים ויחד עם זאת, אנו עדיין עדים לתופעות שאין להן מקום בחברה מתקדמת ונאורה. הפורום שם לעצמו למטרה להעלות נושאים אלו לסדר היום הציבורי ולקדם את מעמדן של נשים ופועלן". 

לפרטים, הרשמה ורכישת כרטיסים לטקס: לוטוס 08-6490847 וטל: 08-6490847