בימים האחרונים התקיימה בארצות הראית צעדת מחאה של נשים רבות, לרגל שנה לכהונתו של הנשיא טראמפ. אבל בעוד שבחו"ל הנשים מוחות כדי למנוע פגעה בזכויותיהן, ברחובות מתגאים בצעדים של קידום נשים והפיכתן למשפיעות יותר.

בימים האחרונים הסתיים קורס "מנהיגות את המחר" של עמותת כ"ן ברחובות- עמותה הפועלת לקידום מנהיגות נשים ומעמד האישה בישראל, בדגש על קידום נשים למוקדי קבלת החלטות בזירה הציבורית והפוליטית.

כחלק ממשימות הקורס המשתתפות עבדו על יוזמות בקהילה, חלקן קשורות בקידום נשים. לדוגמה, הייתה קבוצה שעסקה בהגדלת ייצוג הנשים במועצה ובוועדות העירוניות:  אדית קוגן, רונית נחמני, גלית קוניק הופמן, אביטל ביר, ליאור לרנר, יהודית שהרבני, מזל אלגזר, רות מפעי, אורלי רביב, רבקה דוד.

נשות הצוות שעסק ביוזמה זו הציגו את השאיפה להגברת ייצוג נשים למינימום של 50%, ואף הזכירו לעיריית רחובות ולראש העירייה כי כבר הוענק אות ההוקרה על היותם מובילי שוויון מגדרי בתפקידים בכירים וייצוג נשים בעיר, ועליהם לשמור על ההישג.

מעמד הצגת הפרויקטים לראש העירייה רחמים  מלול | צילום: באדיבות העירייה

קבוצה נוספת עסקה ביוזמה לייצוג הורי הגנים בוועד העירוני: אורית שרגאי, צופית גולן, רייזי קירשנשטיין, חן כהן וחגית סלומון.

הקבוצה השלישית עסקה ביוזמה להכנת מידעון נשים עירוני: ירושה אברהם, לידיה קורידו, לימור סואן, שרה מעודי. המטרה שלהן הייתה לשקף את מלוא המידע, ולתאם את פעילות הנשים בעיר.

ראש העירייה רחמים מלול: "אני רואה חשיבות רבה בקידום התחום המגדרי בעיר. יש קרקע פורייה לשיתוף פעולה בנושאים החשובים שצויינו, ויש קשב לנושא. אני מזמין את היוזמות להיפגש אתנו ולפעול לקידום הנושאים הקרובים לליבן".

חברת המועצה ד"ר מרה קנבל, יו"ר הפורום לקידום מעמד האישה, ציינה במפגש את חשיבותו הגדולה של קידום נשים למועצת העיר, ומשם כבר ניתן יהיה לפעול לכל השאר.  "יחד עם אביבה חלבי- יועצת ראש העיר לקידום מעמד האישה ועמותת כ"ן, נמשיך ללוות את הנשים ונסייע במימוש היוזמות בעיר".

בעקבות הצלחת הקורס הראשון והביקוש לקורס נוסף, מתחילה היערכות לפתיחת המחזור הבא. נשים פעילות מוזמנות להציע את מועמדותן במזכירות הפורום למעמד האישה.