דביר התקשר אליי בעקבות המלצה של קרוב משפחתו, שעבד במשרדנו לפני כמה שנים, בטרם החליט לנסות את מזלו בחו"ל. דביר סיפר לי בקצרה על החשד שלו שאשתו גילת מקיימת רומן. לדבריו, בשבועות האחרונים החשד התגבר והוא השתכנע שהוא חייב לבדוק את הנושא.

קבענו פגישה בבית קפה שכונתי בעיר מגוריו. דביר, בן 35, נשוי לגילת 6 שנים ולשניים עדיין אין ילדים. לדבריו, שניהם מתמקדים עכשיו בקריירות שלהם. דביר החל לספר על אשתו גילת, ונשמע ממש מעריץ שלה, הוא לא הפסיק להפליג בשבחים ובמחמאות, ממש כמו נער מאוהב בן 17.

צילום: pexels

"גילת היא אהבת חיי" אמר, "וכאן מתחילה הבעיה. היא יודעת שאני אספוג הכל ואבליג על כל דבר. בשנתיים האחרונות חשדתי שגילת מנהלת רומנים כמה פעמים. תמיד שאלתי אותה בצורה ישירה האם זה נכון, והיא תמיד ענתה לו: אתה סתם מדמיין, או בהקנטה חיננית, 'יש לך הוכחות?'".

גילת עובדת בשיווק באחת מחברות התקשורת, היא מרוויחה משכורת יפה עם רכב צמוד. שוחחתי עם דביר ארוכות ודליתי כל פרט על גילת ועל שגרת יומה. מניסיוני, בשיחות הרקע הללו אנו מקבלים המון מידע ונתונים שעוזרים לנו בחקירה. כבר במהלך השיחה נוצר אצלי הרושם שיהיה לנו קשה עם גילת. התדמית שנוצרה מתיאוריו של דביר היא של בחורה פיקחית, פרפקציוניסטית, שתמיד יורדת לפרטים הקטנים. בקיצור, יהיה לנו עסק עם בחורה לא פראיירית.

לאחר שקיבלתי את הרקע הנדרש, סיכמתי עם דביר שנבצע מעקב אחר גילת בימים מסוימים, בהתאם ללו"ז השבועי שלה. כך נכיר אותה מקרוב ונלמד את התנהגותה. כעבור כמה ימי מעקב, חששותינו הפכו למציאות.

גילת התגלתה כבחורה ערמומית שהקשתה מאד על צוותי המעקב. היו נקודות שבהן ממש הרגשנו שהיא מכירה את כל תכסיסי המעקב ובכל פעם מצליחה לחמוק ולהיעלם לצוות העוקבים. גילת לא ידעה כמובן על קיומם של העוקבים, אך בהתנהגותה ביצעה אין ספור בדיקות על מנת לוודא שאינה נמצאת תחת מעקב.

בשלב מסוים הבנו שבמקרה הזה נצטרך קצת יותר תחכום ויצירתיות. חוקרת מקצועית יצרה קשר עם גילת, שוחחה איתה, רכשה את אמונה ובתחבולה מיומנת הגיעה למצב שהעניקה לה זוג שוברים לספא, לעיסוי מפנק. השיחה כל כך זרמה, עד שגילת ביקשה לשדרג את השובר ולהוסיף גם ארוחת בוקר זוגית. החוקרת ביקשה ממנה להמתין כדי שתקבל אישור, ואכן, התקבל אישור, במיוחד בשבילה...

החוקרת מסרה לגילת את שם המקום ואת התאריך שנקבע ליום הפינוק. נמסר לגילת שהשוברים ימתינו לה בקבלה לספא. בשלב זה נותר לנו להמתין ולראות האם גילת תעדכן את דביר בשוברים המפנקים שקיבלה, או שמא תשתף בהפתעה מישהו אחר.

עבר יום, עברו יומיים, תאריך יום הפינוק התקרב וגילת לא שיתפה את דביר בעניין הספא. דביר עוד קיווה שהיא מתכוונת להפתיע אותו ביום כיף, אבל המחשבות האלה התבררו כתלושות מהמציאות כאשר היא סיפרה לו שכמה עובדים התארגנו ליום כיף ושייתכן שלא תהיה זמינה בכל שעות הצהריים. דביר השתדל עד כמה שאפשר שלא להסגיר את תחושותיו. מה שחיזק אותו הייתה הידיעה שסוף סוף גילת נפלה בפח ובלעה את הפיתיון שהשלכנו לעברה וכך, ביום שנקבע מראש, צוות מעקב ליווה את גילת בזהירות רבה. צוות נוסף המתין בכניסה למועדון הספא.

20 דקות לפני מועד הטיפול זוהתה גילת מגיעה ברכב שבו נוהג גבר בשנות ה-30 לחייו. השניים החנו את הרכב קרוב מאד לכניסה ונכנסו מיד למועדון. כעבור שלוש שעות נראו יוצאים מהספא מחויכים, רגועים ומשוחררים. גילת ובן זוגה נכנסו מיד לרכב ונסעו מהמקום.

כעבור כמה ימים, ולאחר המשך החקירה במשרד, זוהה הגבר, שנמצא בהליכי גירושין ומתגורר לבדו בדירה צנועה באחת מערי השרון. בהמשך ביצענו עוד כמה ימי מעקב. כשעקבנו אחרי הגבר כבר היה קל יותר, והמעקבים הובילו אותנו למפגשים עסיסיים בינו לבין גילת.

דביר קיבל את כל ממצאי החקירה, כולל דיסק המכיל סרטון לא קצר על מפגשיה של גילת. הוא לא המתין להודאה של גילת וביקש המלצה על עורך דין מנוסה לפתיחת תיק גירושין.

הסיפור מבוסס על מקרה אמיתי. שמות הדמויות, כמו גם פרטים נוספים, שונו בכדי למנוע את חשיפת המעורבים.

גולן פנחס, חוקר פרטי, הוא בעל משרד "ים החקירות", בנתניה