לפני כשנה בדיוק זה התחיל, בתחילת חודש מרץ 2017. הכלב פרי הלך לאיבוד. בטח כבר שמעתם על הכלב פרי, הוא פורסם בשלטי חוצות ברחבי הארץ.

ראקי, הבעלים של פרי הכלב, מספרת את הסיפור העצוב. "כרגיל, כמו בכל נסיעה לחו"ל או לחופשה הייתי שמה את הכלב באותו פנסיון ויודעת שאני יכול לצאת בשקט, פרי היה כלב מאוד חכם שידע לפתוח דלתות, גם של כלובים ובפנסיון שכחו לסגור את הכלוב של פרי גם עם שרשרת ברזל".

הכלב פרי. צילום: מתוך דף הפייסבוק "הכלב פרי אבד"

פרי הצליח לפרוץ שלושה דלתות ולברוח "אל החופש", כמו שאומרים. בעלי הפנסיון שלחו לראקי הודעה שתתקשר דחוף והיא עזבה הכל, תוך פחות מ-24 שעות בחו"ל, וחזרה לארץ לחפש את כלבה האהוב.

במשך למעלה מ-10 ימים ראקי ישבה וחיפשה ואפילו ישנה בפנסיון בתקווה שפרי יחזור, אבל שום דבר לא קרה. ראקי התחילה לפרסם שלטי חוצות שעלו אלפי שקלים בתל אביב, עלתה על מטוס קטן שיחפש את פרי מלמעלה. עשתה הכל, רק כדי להשיג קצה חוט למציאת כלבה האהוב.

אבל חוץ מהרבה טלפונים מאנשים שתהו מי המשוגעת שמציעה פרס של 20 אלף שקל למציאת הכלב, ומקרים בהם אנשים התחזו וסיפרו שמצאו את הכלב, עד היום, בחיפושים בכל כלבייה וכל הסגר ברחבי הארץ, פרי לא נמצא ואין כל רמז באשר למקום הימצאו.

למה אני מספרת לכם על האישה שאני פשוט מעריצה, שעושה באמת הכל, למרות שהיא שרויה בדיכאון עמוק ועל אף שהשילה ממשקלה למעלה מ-16 קילו ולא מתייאשת מהחיפושים?

כי אני חיה במדינת הדרום, בבאר שבע, שבה לצערי אין יום שאני לא עוברת ברחובות העיר ורואה כלבים משוטטים, וגם כלבים עם קולר ורצועה, שהולכים לבד בלי הבעלים שלהם. עם התירוצים של הבעלים, שהכלב הלך רק לעשות צרכים וחזר, או שהוא תמיד חוזר וכו'. ואז הוא נעלם ומתחילים במסכת החירטוטים בפייסבוק - "הכלב נעלם, מישהו מצא אותו, הכלב נגנב, הוא חשוב לילדים שלי...". כששואלים את האנשים האלה, איך זה קרה, אנחנו מקבלים את אותן התשובות המטומטמות, שהם הלכו איתו בלי רצועה. העיקר שהוא חשוב לילדים.

בנוסף לכל האנשים הנחמדים שמשחררים את הכלבים שלהם כאילו אין מחר, יש מכה גדולה של גניבות כלבים בכל רחבי הארץ. להרבה אנשים נגנבים כלבים בגינות כלבים, בחצרות וכו'. בתקופה האחרונה זה לא משנה כבר איזה כלב, אנשים גונבים אותם בשביל שהבעלים יפרסמו שהם מוכנים לשלם כסף על מנת שהכלב יחזור, ופתאום באורח פלא הכלבים חוזר לבעלים. במקרים אחרים כלבים נגנבים ומשמשים לקרבות כלבים עד מוות.

אני מבקשת מכולם לשתף את הסיפור של פרי בכל מקום אפשרי, בתקווה גדולה שיחזור לבעליו. זה דף הפייסבוק שהקימו הבעלים לאחר שפרי הלך לאיבוד.

בנוסף אני מזכירה לא להשאיר כלב ללא השגחה, בחצרות, ולא לשחרר אותו בטיולים מחוץ לבית.

אני מקווה שכולם ילמדו מהסיפור של ראקי, הבעלים של פרי, ויבינו כמה כלב זה חלק ממשפחה ומפסיקים לחפש עד שמוצאים אותו.

הכותבת היא פעילה למען בעלי חיים ופעילה בהסגר באר שבע. לשאלות בנושא בעלי חיים אתם מוזמנים לשלוח מייל