חתונת זהב מרגשת במיוחד: לובה יעקובוב, בת 72, דוקטורנטית ללשון אנגלית, לא ציפתה שתוכל לחגוג את חתונת הזהב (50 שנות נישואים) שלה ושל בעלה במסיבת ריקודים באירופה- אבל לשמחתה, זה מה שקרה.

ללובה יש 3 ילדים, 8 נכדים ונינה אחת, והיא עלתה ארצה מקזחסטן- שם הייתה מלמדת סטודנטים לרפואה לכתוב מרשמים בלטינית, ובישראל היא שימשה כמורה לאנגלית בבתי ספר יסודיים.

במשך תקופה ארוכה לובה סבלה מבעיה בברכיים, שהלכה והחמירה עם הזמן. בשלב מסוים היא בקושי הצליחה לקום על רגליה, ובמשך שבעה חודשים לא הייתה מסוגלת ללכת ולא לצאת מהבית.

לובה יעקובוב וצוות הרופאים | צילום: באדיבות בית החולים 'קפלן'

בעקבות המצב החמור ממנו סבלה, היא הגיעה לעבור ניתוח להחלפת ברך במחלקה האורתופדית של בית החולים "קפלן" ברחובות, ניתוח שנחשב לא פשוט. למרבה המזל הניתוח עבר בהצלחה, ואחרי תקופה של התאוששות לובה הצליחה ללכת ולחזור לפעילות.

אבל לא רק זה. "בגלל שלא יכולתי ללכת במשך כמה חודשים, אני ובעלי ויתרנו על נסיעה לאירופה שתכננו עם כל המשפחה כדי לחגוג חתונת זהב", לובה מספרת.  "אבל עכשיו, כשמצבי השתפר ואני יכולה ללכת, בעזרת השם בעוד חודש ניסע כולנו לחגוג".

לובה נקשרה מאוד לרופאים שטיפלו בה במחלקה, וזוקפת לזכותם את הצלחת הניתוח. "הרופאים פה  הם כמו הנכדים שלי. הם ליוו אותי בכל התהליך, בזכותם הניתוח הצליח והצלחתי לקום על הרגליים ואפילו לרקוד", היא סיכמה.