את יום הולדתה ה-43 אודליה אהרוני נחום לא תשכח הרבה זמן. ביום שקדם לו היא הגיעה לבקר את אביה, שהיה מאושפז בבית החולים "קפלן" ברחובות, אולם הדרך השתבשה- והיא הייתה מעורבת בתאונת דרכים.

"פניתי שמאלה ברמזור, ואז התנגש בנו בחוזקה רבה רכב בצד שלי. הובהלתי לקפלן מונשמת ומורדמת במצב קשה ללא הכרה, עם צלעות שבורות וחור בריאה. ביום ההולדת שלי הייתי מורדמת בטיפול נמרץ קפלן" היא סיפרה.

אודליה אהרוני נחום מחו. לבית החולים | צילום: בית החולים קפלן

כשהגיעה אודליה לטיפול הנמרץ בבית החולים קפלן הרופאים הבינו במהרה שמצבה קשה. ד"ר גיא פינס, מומחה בכיר לכירורגיית בית החזה בקפלן, סיפר: "לאחר ייצוב ראשוני היה קושי לנתק אותה ממכשיר ההנשמה. התקבלה החלטה מהירה לקבע את הצלעות בניתוח מורכב וראשוני בקפלן, וכך להפחית את הכאבים ולהחזירה לפעילות נשימתית תקינה".

בניתוח חוברו 7 פלטות מתכתיות על הצלעות השבורות בצד שמאל, על מנת לקבע אותן, והוא בוצע ע"י צוות רפואי נרחב הכולל כירורגים, אורתופדים, מרדימים ואחיות חדר ניתוח. ד"ר פינס מסביר כי ניתוח לקיבוע צלעות הוא ייחודי ולא שגרתי, ונעשה בשל מורכבות מצבה של המטופלת.

הרכב של אודליה לאחר התאונה | צילום: פרטי

"אודליה נזקקה לקיבוע השברים בצלעות בגלל פגיעה קשה ביעילות הנשימה וקושי לגמול אותה ממכונת הנשמה". למחרת הניתוח המורכב, שהסתיים בהצלחה, ניתן היה לגמול את המטופלת ממכונת ההנשמה.  

"היתרונות בניתוח הזה הם הפחתה מידית ומשמעותית בכאבים, והיכולת לנשום עצמאית. הפלטות נשארות לכל החיים ולא עושות שום נזק", הסביר ד"ר פינס.

בסוף השבוע האחרון אודליה שוחררה מבית החולים לביתה להמשך תהליך החלמה וחזרה לחיי השגרה. "הניתוח המורכב פשוט החזיר את יכולת הנשימה שלי והרים אותי על הרגליים", היא אמרה, וביקשה להודות לצוות טיפול נמרץ וחדר ניתוח על הצלת חייה.