הצוות הרפואי במחלקת נשים עם מרים באסל  | צילום: אופיר לוי, 'קפלן'

ביה"ח 'קפלן' מזמין אתכם לתערוכה של האמנית מרים באסל המאושפזת במחלקת נשים. מדובר ביוזמה יוצאת דופן מאחר והתערוכה אמורה הייתה להיות מוצגת בגלריה, אך בשל מצבה הרפואי של האמנית, הוחלט להביא את התערוכה אליה, למחלקת האשפוז. 

מרים באסל, גדלה ברחובות ובה היא חיה, יוצרת ומלמדת אמנות מזה ארבעה עשורים. היא ייסדה את מגמות האמנות הפלסטית בתיכונים "קציר", "דה-שליט" ו"ויצו" בעיר, וחינכה דורות של תלמידות ותלמידים ילידי רחובות, רבים מהם אמנים פעילים עד היום.

בחודש האחרון אושפזה באסל במחלקת הנשים במרכז הרפואי 'קפלן'. כשמצבה הרפואי המורכב לא אפשר לה לצאת מבית החולים, הצוות הרפואי במחלקת נשים, בניהולם של פרופ' אלון בן אריה, מנהל המחלקה, ונרית אוקשי גוב-ארי, אחות אחראית במחלקה, החליטו להרים את הכפפה ויזמו תערוכה חליפית בין כתלי בית החולים.

התערוכה "חד פעמית" היא סדרה של עבודות רישום טבע דומם על גבי צלחות נייר. עבודות ראשונות מהסדרה הוצגו השנה בתערוכה "לקט מקומי" שאצרה עדה נעמני בגלריה שרה ארמן בתל אביב. הסדרה כולה – 18 עבודות – נוצרה בחודשים האחרונים, כשבאסל המשיכה לעבוד וליצור ממיטת האשפוז, כשהיא משתפת את הצוות המסור של אחיות, רופאות וכוח עזר שהפכו למשפחה שניה.

אחת מיצירות האמנות של באסל |צילום: אופיר לוי 'קפלן'

באסל הודתה בחום לכל אנשי הצוות על המחווה המרגשת וציינה שהיצירות נוצרו, בין היתר, בהשראת המפגש עמם. "אני אומרת תודה רבה בהתרגשות על האפשרות להציג את יצירותיי שהן החיים שלי על קירות המחלקה בה אתם עושים כל שניתן על מנת לשפר את מצבי הרפואי", אמרה. 

נרית אוקשי גוב ארי הוסיפה כי נשות ואנשי המחלקה שותפים להתרגשות העצומה מהתערוכה ומהיצירות הנפלאות של מרים. "מעולם לא היתה לנו הזדמנות להציג יצירות של אמנית במחלקה וזו הפעם הראשונה. אנחנו עושים טוב למטופלות שהגיעו למחלקה ויכולות להסתובב בין העבודות בתערוכה".

צוות המחלקה קורא לציבור הרחב חובב האמנות להגיע למרכז הרפואי קפלן ולהתרשם מהתערוכה.

איפה: מרכז רפואי קפלן, מחלקת נשים – קומה 5
מתי: התערוכה מציגה במהלך השבוע הקרוב, עד יום שבת 28.9