המיילדות אורטל רוזנשטיין ונינה ווגמן מכירות זו את זה שנים רבות מעבודה משותפת בחדר הלידה של המרכז הרפואי 'קפלן', אבל לאירוע המרגש הזה הן לא ציפו.

אורטל ונינה עם התינוק בחדר הלידה | צילום: דוברות קפלן

במהלך הכנות לקראת יום הולדתה של ילדתה בת הארבע, הוזעקה ווגמן לביתה של רוזנשטיין, שתיהן תושבות רחובות, בשל תהליך לידה שהחל באופן פתאומי ולא מתוכנן. יחד הן הביאו לעולם תינוק בריא ומתוק.

"אורטל היתה לפני לידה שלישית בשבוע 40 להריונה. כל הלידות הקודמות היו רגילות", מספרת ווגמן. "אני שכנה שלה, מתגוררת דקה נסיעה ממנה, לכן הגעתי מיד כשחברתה התקשרה ואמרה שזה דחוף. כשהגעתי ראיתי שאורטל עם צירים חזקים וצפופים, וכשבדקתי אותה, הבנו שהלידה קרובה מאוד, ולא ניתן לנייד אותה".

צוות מד"א הוזעק למקום, ווגמן עצמה, מלווה בבעלה של היולדת, ארי, נשארה בבית והחלה בקבלת התינוק לעולם. "התינוק יצא במהירות ובלידה קלה", מספרת ווגמן.

בתום הלידה הובאו התינוק ואמו באמבולנס לחדר הלידה ב'קפלן', שם התקבל במחיאות כפיים ע"י חבריהם לעבודה, צוות רפואי שכלל רופאה ושתי מיילדות. הטיפול המסור בתינוק כלל חימום, בדיקת חבל הטבור ושקילה. הטיפול באם כלל בדיקה של סימנים חיוניים ומעקב לחץ דם. 

ברוך הבא לעולם מלאכי | צילום: דוברות ביה"ח 'קפלן'

שתי המיילדות שהפכו ברגע מחברות לעבודה לשותפות ללידה, נפגשו לחוויות משותפות מיד בסיום התהליך במקום שהן מכירות היטב – חדר הלידה ב'קפלן'. לווגמן נודע בהתרגשות שהורי התינוק החליטו להעניק לבנם שם שני, על שמה. לתינוק הם קראו אורי מלאכי. "היתה לי מלאך בבית, נינה, שהיתה במקום הנכון ודאגה לנו בחום ואהבה", הסבירה האם וביקשה להביע את הערכתה לחברתה ולצוות חדר הלידה של 'קפלן'.