רות לוי (63) היא תושבת רחובות מזה 40 שנה, אלמנה ואם לשניים. היא אוהבת טיולי שטח ברחבי ישראל, ולפני חודש וחצי ניצלו חייה. בזכות ניתוח סבוך שעברה, בעקבות מחלת הסרטן בה לקתה, לוי קיבלה את חייה מחדש. היא כאן כדי לספר.

רות לוי. בחרה בחיים | צילום: דוברות ביה"ח 'קפלן'

לוי סבלה מסרטן כיס השתן לא חודרני בסיכון גבוה שלא הגיב לטיפול. היא הייתה בסכנת חיים ממשית. לכן החליטו פרופסור דני ליבוביץ, מנהל המחלקה האורולוגית וד"ר יניב שילה, מומחה בכיר בתחום האורולוגיה, על ניתוח לא פשוט: כריתה רדיקלית של כיס השתן ושחזורו באמצעות כיס שתן מלאכותי.

"במקרה של רות, הניתוח נחשב ל'אופציה בטוחה' וישנה סבירות גבוהה של כ 90% לרפא את המטופלת. לעומת זאת, אם מנסים לשמר את כיס השתן באמצעות טיפולים פחות רדיקליים קיים סיכון של התקדמות המחלה וחלק גדול מהחולים שזה מה שיקרה להם לא יישרדו", מסביר פרופ' ליבוביץ שניתח את לוי.

במקרה הנוכחי הוחלט לבצע את הניתוח בשלב מוקדם יותר של מחלה, והבחירה נבעה מהערכת סיכון שצפתה סכנת חיים בהקדם, אם לא תנותח ואם המחלה תחזור. "הסברתי לה מה היא צריכה לעבור ומדוע ונטעתי בה את הביטחון שהיא תצלח את זה ותשרוד וכי זה יעבור בטוב", הסביר פרופ' לייבוביץ, מוסיף: "וכך אכן היה. הניתוח הצליח, ורות חזרה לחיי שגרה מלאים תוך זמן קצר".

צוות המחלקה האורולוגית במרכז הרפואי 'קפלן' | צילום: דוברות ביה"ח 'קפלן'

"חשבתי על הילדים ועל המשפחה. ולכן החלטתי שאני הולכת על ניתוח לכריתה מלאה ושחזור. הייתי בהתאוששות 24 שעות – וזה הצליח", אומרת לוי.

חודש וחצי עברו מאז וההתאושוות הייתה מהירה. ״אני מרגישה שאני עומדת על הרגליים, וזה בזכות הצוות הרפואי ב'קפלן' שחיבק אותי. אני מתפקדת וחוזרת לעבודה. אני בחיים. כדאי לחיות", היא מוסיפה בהתרגשות.