העיר שבה התגלה המספר הגדול ביותר של חולי חצבת היא ירושלים עם 1,403 מקרים. כך עולה מנתונים עדכניים שפרסם משרד הבריאות. למקום שני הגיעה העיר בית שמש עם 420 מקרים, ואחריה צפת עם 276 מקרים, ביתר עילית עם 230 מקרים ובני ברק עם 210 מקרים.

ילד חולה. אילוסטרציה: שאטרסטוק

 

מחלת החצבת היא מחלה זיהומית מדבקת ביותר. בחלק מהמקרים, סיבוכי המחלה עלולים להיות קשים ואף לסכן חיים. לכן נדרש שיעור כיסוי חיסוני גבוה מאוד באוכלוסייה כדי למנוע התפשטות חצבת, כאשר ירידה באחוז המתחסנים באוכלוסייה היא הסיבה העיקרית להתפרצויות שלה.

גם מנתוני משרד הבריאות שהתפרסמו ההשבוע עולה שהערים בהן התגלו רוב מקרי החצבת, הן ערים שבהן קיימים ריכוזי אוכלוסיה גדולים יחסית שאינם נוהגים לחסן את ילדיהם. 

ברשימה המדאיגה הזו התברגה העיר רחובות למקום העשירי, ולפי נתוני משרד הבריאות התגלו בה עד כה 43 מקרי חצבת. עלייה מדאיגה מאז נובמבר האחרון אז עדכן משרד הבריאות שברחובות התגלו 17 מקרי חצבת.

העשירייה הפותחת לפי נתוני משרד הבריאות

במשרד הבריאות קוראים לציבור להתחסן, ומיידעים שקיימת סכנה להתפשטות המחלה גם ע"י חולים המגיעים לישראל מחו"ל. לפי הנתונים, מחודש מרץ 2018 ועד סוף אפריל 2019 נדבקו מעל ל-4,100 אנשים בחצבת כתוצאה מיבוא של המחלה על ידי מספר מצומצם של תיירים, ומבקרים בישראל, מה שלווה בהפצת המחלה בקרב אוכלוסיה לא מחוסנת.