נשים חברות קופת חולים 'מכבי' ברחובות מתלוננות על כך שמעקב אחר הריון בסיכון לא מתבצע בעיר, ויש צורך לנסוע לצורך כך לראשון לציון או למודיעין

"בדיקה כל יום או יומיים" | המחשה: Shutterstock

"איך זה הגיוני שבעיר גדולה כמו רחובות אין שירות בסיסי לנשים בהריון בקופת חולים מכבי?", תוהה מירב ברגר, תושבת העיר. "אישה שצריכה מעקב מוניטור מוצאת את עצמה נוסעת כל יום או יומיים למודיעין או לראשון לציון, מחפשת חניה, הולכת מרחקים, וזה במקרה הטוב כשיש לך רכב. מה עושות נשים שאין להן רכב והן צריכות מעקב הריון בסיכון?".

יעל, תושבת נוספת שטוענת כי הדבר מקשה עליה, אומרת שבעבר השירות כן היה ניתן ברחובות.

"בפארק המדע יש מרפאת נשים שבה היה את השירות בעבר. גם אמרו שירחיבו את השירותים שלהם במרפאה, אבל בפועל המרפאה הזו לא נותנת את השירות, ונשים שנמצאות בהריון בסיכון, לפעמים בשלבים האחרונים והקשים של חודש תשיעי, צריכות לנסוע למעקב בעיר אחרת. זה לא מעקב של אחת לשבוע, אם את צריכה מוניטור זה בדרך כלל כל יום או יומיים, ולנסוע את המרחק הזה בשביל שירות בסיסי שאמור להיות לך ליד הבית, זה לא הגיוני".  

מ'מכבי' נמסר בתגובה: "חברות 'מכבי' ברחובות מבצעות מוניטור עוברי בשלוש מרפאות מכבי ברחבי העיר. במקרים בהם נדרשות בדיקות נוספות, הן מופנות אל מרפאות אחרות הכוללות את כל הבדיקות על מנת לחסוך מהן טרטור".