אתמול (שני) צוין בכל העולם יום האחות הבינלאומי. גם בבית החולים 'קפלן' ברחובות צוין האירוע החגיגי, ובברכות לקחו חלק גם הילדים המאושפזים שהודו לצוות המטפל על מסירותו.

הילדים המאושפזים מברכים את האחיות במחלקה | צילום: אופיר לוי

מנחם מענדל מנקיטה (8.5, אשקלון) איחל 'יום אחות שמח' והודה על כל מה שנעשה למען בריאותו, ועומר שטרוסברג (11, גדרה) הוסיף כי האחיות דאגו להפחית את הכאב ברגל לאחר שנפל מסקייטבורד ושבר את הרגל.

מרינה שטרייטר, אחות אחראית במחלקת כירורגיה ילדים, התרגשה ואמרה: "הילדים המאושפזים במחלקה הם כמו הילדים שלנו והם ריגשו אותנו מאוד בברכות החמות".

שולה אוחנה, מנהלת הסיעוד החדשה ב'קפלן' הוסיפה ואמרה כי: "האחים והאחיות בבית החולים הם משאב אנושי חשוב ביותר שניצב בחזית העשייה הרפואית ובידיהם התומכות מצילים חיים, מעניקים תקווה ותשומת לב, ומשיבים חולים לשגרת חייהם. ביום הזה אני אומרת תודה לכל אחת ואחד מהם".

צוות 'קפלן' מונה כיום כ-1000 אחים ואחיות, ולרגל היום החגיגי בירכה אותם גם דר' שרית אבישי - אלינר, מנהלת המרכז והוסיפה: "אני גאה מאוד באחים והאחיות שלנו. הם תמיד בקו הראשון של הטיפול הרפואי ומייצגים עבורנו יותר מכל חמלה, רגישות וקשר חם עם המטופלים והמשפחות. העבודה של האחיות דורשת יכולת עצומה של סובלנות, הקשבה ותשומת לב. זה לא פשוט ולא קל".