אורליה בראון (64) יצאה עם קבוצת ישראלים לטיול מאורגן בסיני במהלך חול המועד פסח. בהגעת הקבוצה לסנטה קטרינה, היא בחרה לעלות על ההר רכובה על גמל מאחר ומדובר היה בהליכה רגלית ארוכה. 

אורליה בראון על הגמל לפני הנפילה | צילום: באדיבות המצולמת

לאחר עליית הישראלים על הגמלים, הם החלו להשתולל. האדם שהחזיק את הגמל של בראון, שחרר את האחיזה, והלך להרגיע את הגמלים האחרים. "מיד לאחר ששחרר את הרצועה, הגמל שאורליה ישבה עליו השתולל, והעיף אותה למטה בחוזקה על הראש, והיא איבדה הכרה מהעוצמה", מתארת אחותה ליאורה. "המקומיים הרימו אותה עד לאמבולנס כי לא היתה גישה למקום שבו היא נפצעה".

המקומיים הציעו לקחת אותה לבית חולים בקהיר, אבל היא ביקשה טיפול רפואי בישראל. "הביאו אותה לגבול מצרים ואני נסעתי לקחת אותה כשהיא פצועת ראש, והגענו בלילה לחדר המיון ב'קפלן' כי אנחנו סומכות על הצוות הרפואי כאן", מספרת האחות.

עם הגיעה לחדר המיון החל צוות רפואי להעניק לה טיפול מהיר כדי למנוע נזק בלתי הפיך. האחות מוסיפה ומספרת ש- "הצוות היה בהלם שאורליה בהכרה מלאה למרות מצבה הקשה, והיא נלקחה מיד לחדר הניתוח. מאותו רגע נרגעתי שהיא בידיים טובות ושיש על מי לסמוך".

ב'קפלן' עברה שני ניתוחים דחופים ומורכבים במחלקה האורתופדית בניהולו של פרופ' יונה קוסאשווילי, לקיבוע שבר משמעותי בעמוד שדרה צווארי. שני הניתוחים, שבוצעו ע"י ד"ר אמיר השרוני, מומחה מוביל בתחום ניתוחי עמוד שדרה, הצילו את חייה, ומנעו מצב אפשרי של שיתוק מוחלט. בהמשך הועברה לתהליך שיקום ארוך וממושך שיאפשר לה לחזור בעתיד לחיי שגרה מלאים.

צוות רפואי המחלקה האורתופדית קפלן עם אורליה לאחר הניתוחים| צילום: דוברות 'קפלן'

ד"ר השרוני הוסיף ואמר כי צפויה לה דרך ארוכה בשיקום פיזיותרפי וריפוי בעיסוק, אך אמר שלאור המצב הרפואי הקשה שבו הגיעה לטיפול רפואי, אין ספק שמדובר בנס עצמאות אישי.