פרס מירובסקי לשנת 2019 הוענק לפרופ' קובי ג'ורג', מנהל המערך הקרדיולוגי במרכז הרפואי 'קפלן'. זאת לאחר שהביא את המערך הקרדיולוגי ב'קפלן', יחד עם צוות נרחב ומקצועי, לאחד המקומות הראשונים בישראל ביעד צינתור לבבי תוך 90 דקות בחולים עם אוטם שריר הלב, לפי דו"ח התכנית הלאומית למדדי איכות של משרד הבריאות.

המערך הקרדיולוגי ב'קפלן' בפעולה | צילום: דוברות ביה"ח 'קפלן'

במהלך טקס ההוקרה שבו הוענק הפרס נאמר ע"י ראשי האיגוד הקרדיולוגי בישראל כי פרופ' ג'ורג' מקדם את המחקר והטכנולוגיה בתחום הטיפול בלב, ומעניק טיפול רפואי יוצא דופן ומציל חיים יחד עם צוות רפואי מעולה במערך הקרדיולוגי.

תחום הקרדיולוגיה בישראל מתקדם בזכות שנות מחקר רבות של פרופ' ג'ורג', והוא אף פרסם למעלה מ 250 מאמרים בכתבי העת המדעיים המובילים בעולם. ועל זכויות רבות אלו ואחרות הוענק לו בשנת 2019 פרס מירובסקי היוקרתי.

ד"ר שרית אבישי – אלינר, מנהלת המרכז הרפואי קפלן - הרצפלד, אמרה במהלך הטקס כי אין ספק שהפרס הנו תוצר לעבודה מאומצת ומקצועית של פרופ' ג'ורג' בתחום הלב תוך חתירה עיקשת לטיפולים חדשניים שיסייעו למטופלים עם בעיות לבביות.

פרופ׳ קובי ג׳ורג׳ | צילום: דוברות 'קפלן'

"אני גאה מאוד בצוות המערך הקרדיולוגי ב'קפלן' אשר בהובלתו הבולטת של פרופ' קובי ג'ורג' מגיע להישגים יוצאי דופן ומשפר את איכות חייהם של עשרות אלפי מטופלים בשנה. אין ספק שבזכות הנהגתו וניהולו עומד המערך הקרדיולוגי בגאווה גדולה בחזית הטיפול הרפואי בחולי לב בישראל", אמרה מנהלת המרכז הרפואי.