בית הספר היסודי ע"ש 'שפרינצק' ברחובות, הידוע במיזמיו החדשנים, עושה זאת שוב. בבית הספר החל לפעול בימים אלה מיזם 'תנ"ך בכיף' שמטרתו להפוך את למידת המקצוע לחווית משחק דיגיטלית, ידידותית ואינטראקטיבית.

מיזם התנ"ך של 'שפרינצק' | צילום: באדיבות בית הספר

את המיזם הפיק צחי כהן, מפיק ויזם חברת שהוא אב לילדים בבית הספר. יחד עם הורים נוספים והנהלת ביה"ס, הוא הפיק את מיזם 'הירושה הגדולה', העוסק באוצר ייחודי שכדי להגיע אליו, נדרשו התלמידים ללמוד היסטוריה, תנ"ך ועוד. מערך הלמידה החדשני לכיתות ו' זכה לחשיפה גדולה והגיע עד לוועדת החינוך בכנסת.

כעת הציג כהן מיזם נוסף: 'תנ"ך בכיף'. בעזרת כלי משחק דיגיטלי ידידותי, מוקפד, מקצועי, חדשני ואינטראקטיבי, יוכלו המורים להכניס לחומרי הלימוד עניין, סקרנות ואתגר, ואף לקיים סיעורי מוחות ופעולות חברתיות מגוונות כחלק מהפלטפורמה החדשנית. 

מדובר בלמידת תנ"ך בדרך של משימות, חוויה ומשחק. הפיילוט נוסה בהצלחה, מצוי כעת בשלב הפיתוח, באמצעות חוויית השימוש של תלמידי 'שפרינצק'. על מנת שניתן יהיה ליישמו גם בבתי ספר נוספים ובערים נוספות.

מיזם התנ"ך של 'שפרינצק'. אם לבני ישראל היה ווייז | צילום: באדיבות בית הספר

אסנת אור שי, מנהלת ביה"ס: "למדנו שבאמצעות חידות ושילוב אמצעים דיגיטליים ניתן להגביר את ההנאה והמעורבות של התלמידים, ולכן יצא לדרך גם המיזם החדש". 

"האפקט שהחינוך החוויתי הביא עמו גרם לי להקדיש את מירב זמני לשדרוג ולהפצה של הפלטפורמה", הוסיף כהן. "יש הרבה ביקוש ליוזמות חדשניות אבל עדיין רק מעטים כמו 'שפרינצק' וקובעי המדיניות בעיריית רחובות, מעזים לחשוב מחוץ לקופסא ולתמוך במיזמים חדשניים וחברתיים".