זיכרון ושיכחה, זוגיות ומיניות בגיל המבוגר, יחסים עם המשפחה, תזונה, שירים וקומדיה פרועה: כל אלה יכללו במסגרת חודש ההצדעה של עיריית רחובות לאזרחים הוותיקים בעיר. כל זאת בארבעה אירועים מרכזיים שיתקיימו במהלך חודש נובמבר, ההרשמה ורכישת הכרטיסים החלו היום (שלישי).

מצדיעים לגמלאים ברחובות | צילום מאירועי אשתקד: דוברות עיריית רחובות

במהלך חודש נובמבר, תקיים עיריית רחובות את חודש הצדעה לאזרחים הוותיקים בעיר, באמצעות המחלקה לרווחת האזרח המבוגר באגף לשירותים חברתיים, ובשיתוף ארגוני השולחן העגול המציעים שירותים לאזרחים הוותיקים ברחובות. השנה יתקיים גם שיתוף פעולה עם מכון אדלר.

במסגרת החודש יתקיימו בעיר ארבעה אירועים מרכזיים לרווחת האוכלוסייה המבוגרת בעיר. 

ענת יולס, מנהלת המחלקה לרווחת האזרח המבוגר, האגף לשירותים חברתיים בעיריית רחובות: "אנחנו מזמינים את התושבים והתושבות לקחת חלק בדיונים מרתקים ומופעים מעניינים. כאנשי מקצוע העוסקים בתחום הגיל השלישי, אנו משוכנעים כי בכל גיל אפשר להתפתח ולהתנסות בחוויות שונות מגוונות ומעצימות, הנותנות עומק ומשמעות".

צילום: shutterstock

מה בתוכנית?

אירוע הפתיחה ייערך ביום שני, 5.11.18  בשעה 8:30, במרכז מורשת יהדות תימן וקהילות ישראל, במסגרתו יתקיימו סיורים מודרכים במרכז ותתקיים הדרכה בנושא בטיחות בדרכים בקרב הגיל השלישי.

כמו כן יעלה המחזה "לי זה לא יקרה" של קבוצת התיאטרון הקהילתי של המחלקה לרווחת האזרח המבוגר. קומדיה עצובה ופרועה לכל גיל על זיכרון ושכחה, חיים ומוות בגיל השלישי וסוגיות נוספות בתחום בטיחות בדרכים בגיל המבוגר.

מופע נוסף יתקיים ביום רביעי, 14.11.18, בשעה 9:00, בבית העם רחובות – היכל התרבות העירוני, במסגרתו ייערך יריד שירותים של ארגונים ציבוריים העוסקים במתן שירותים לאזרחים המבוגרים בעיר, החל מקבלת מידע, דרך גיוס מתנדבים, רישום לתכניות לגיל המבוגר ועוד. כמו כן יתקיים המופע "שלאגר – השירים היפים של הקולנוע הישראלי".

ביום רביעי, 21.11.18, ייערך בבית על"ה  יום עיון בנושא הכוח לשנות ולהשפיע על איכות החיים דרך המחשבה, החזון והמשמעות. תיערך הרצאה בנושא מנהיגותו של בן גוריון והרצאה נוספת בנושא האינטליגנציה של התזונה. בנוסף יתקיימו סדנאות חווייתיות כגון צ'יקונג, טאי צ'י ועוד. 

ביום חמישי, 29.11.18, בחוויות שוויץ המדע. יתקיים אירוע של שיח וסדנאות "חיים למרחקים ארוכים", בהנחיית מכון אדלר. במסגרת זו תתקיים ההרצאה "דברים שרואים מכאן לא רואים משם" על החיים בהיבט אישי, משפחתי, מקצועי ולאומי, וכן ייערך שיח בארבע קבוצות דיון בנושאים רלוונטיים 'סובייקטיביות' – יחסים של אדם עם עצמו, עם משפחתו וסביבתו, 'זוגיות ומיניות בגיל המבוגר' – יתרונות האינטימיות בקשר המתבגר, "הרצוי והמצוי ומה שביניהם" על ציפיות והתגשמותן וכן "אמנות העידוד". 

לפרטים ולרכישת כרטיסים, ניתן לפנות למחלקה לרווחת האזרח המבוגר.