במבצע יוצא דופן יצאו חיילי יחידת 669 של חיל האוויר, בשיתוף רשות הטבע והגנים, לפעילות הנגשה ושיפוץ של רכס מרר. יחידת 669 ידועה כיחידת חילוץ המסייעת גם למטיילים שנקלעו למצבי מצוקה בשטח, אך הפעם יצאו החיילים לפעילות שמטרתה הכשרת המקום לפארק לאומי שיוקם באזור. 

669 בגבעות | צילום: דובר צה"ל

במסגרת פעילות התנדבות של לוחמי 669, פעל צוות משותף של 669 ורשות הטבע והגנים, ברכס מרר שבגבעת ברנר, באזור בסיס חיל האוויר תל נוף.  הלוחמים גלשו עם חבלים לאורך המצוק ותוך כדי גלישה דירדרו אבנים מסוכנות ועקרו קקטוסים שעלולים לפגוע במטיילים.

שי כהן מרשות הטבע והגנים התייחס לאירוע, ואמר: "גבעות מרר משקיפות על בסיס חיל האוויר תל נוף, כך שקיים חיבור גאוגרפי בין היחידה למקום. ברכס ישנן מערות חצובות מעשה ידי אדם, ועל מנת לאפשר כניסת מטיילים אליהן היה צריך להסיר מפגעים מגג המערה על ראש הרכס שנמצא בגובה רב של כ-200 מטר".

לדבריו, "מדובר בעבודה מקצועית שרק אדם מיומן בעלת תחום ההתמחות המתאים יכול לבצע. הלוחמים ניקו את הרכס ווידאו שלא יהיה קיים מפגע שעלול לפגוע במטיילים. מדובר במיומנות מקצועית שמובלת על ידי יחידה 669 מזה שנים רבות. הפעילות תוכננה היטב לפני חודשיים".

סגן ד', מפק"ץ לוחמים ביחידה 669: "כיחידה שפועלת הרבה בשטחים הפתוחים, אנחנו מתאמים אימונים רבים שלנו עם רט"ג. שמחנו שיש לנו את אפשרות להודות להם ולתרום חזרה לסביבה דרך עזרה בהכנת שטח להפיכתו לפארק לאומי".