מטוס הרטרו אל על, הנקרא ע"ש העיר רחובות, יצא לטיסה ראשונה בשמי הארץ. התארחו בו ראש העירייה, רחמים מלול, ומאה מילדי העיר ומילדי עוטף עזה. 

טיסה ראשונה לרחובות | צילום: סיון פרג'

מטוס הדרימליינר השישי במספר של החברה מתוך 16, מעוצב כמחווה לבואינג מדגם 707 המיתולוגי של אל על לציון 70 שנה למדינה ולאל על. כחלק מסדרה שבה המטוסים נקראים על שם ערים בישראל, הוענק לו השם רחובות. 

רגע לפני ההמראה, נערך טקס רשמי להשקת מטוס 'רחובות', במסגרתו גונן אוסישקין, מנכ"ל אל על קיבל בברכה את הילדים מהמועצה המקומית אשכול וחוף אשקלון בעוטף עזה ואת ילדי העיר רחובות.

הקברניט בטיסה המיוחדת היה אודי נצר בן העיר רחובות שביקש לצרף לטיסה את הוריו, עפרה ומיכה נצר, מוותיקי העיר. אביו, מיכה נצר, אף  לחם בחטיבת גבעתי במלחמת השחרור בקרב על שחרור העיר רחובות. 

מלול וצוות המטוס. רחובות בשמיים | צילום:  עמוד הפייסבוק של הרשמי של רחמים מלול

 גונן אוסישקין, מנכ"ל אל על אמר: "אנו שמחים להשיק היום את מטוס הדרימליינר השישי של החברה – מטוס הרטרו של אל על יחד עם ילדי העיר רחובות וילדי עוטף עזה ומאחלים להם טיסה נעימה ושנה טובה ומוצלחת".

רחמים מלול, ראש עיריית רחובות, הוסיף: "המראנו הבוקר עם המטוס 'רחובות' של אל על. זה אך סמלי לעיר רחובות, שנמצאת בתנופת פיתוח עצומה וממריאה אל על, כשהשיא הוא בחירתה כעיר המובילה באיכות החיים בישראל. רחובות נמצאת במקום של כבוד על המפה הארצית, ובזכות המטוס החדש היא תהיה על המפה- גם בשמיים".