"יואבי פחד לישון בלילה, לא הצליח להתרכז בשיעורים בכיתה, ישב לבד בהפסקות כשהוא מכונס בעצמו, כאב, בכה וזעק לעזרה, ואף אחד לא הצליח להסביר לי איך יוצאים מהמצב הזה". זו הייתה נקודת הפתיחה שהובילה את אמו, ענבר עזרן מנס ציונה, למסע חיפושים אחר עזרה.

 "שליחות גדולה". עזרן וקוף | צילום פנים: ענת פנחס

לאחר שכל טיפול שניסתה לא הועיל, מצאה שיטה שבה היא עוסקת בשנים האחרונות, ואף מסייעת לאנשים אחריםהמסע שעברה הוליד את ספרה 'טראנס מאנקי', המיועד לילדים, אבל לא רק, ובו היא מציעה דרכי התמודדות לבעיות שונות שמהן אנחנו עלולים לסבול.

מסלול חייה נקשר תמיד ברוחניות ושיטות אלטרנטיביות, אך היא חוותה במהלך חייה קשיים רבים, בהם שתי מערכות נישואין שכשלו, ומלחמה במחלת הסרטן.

בימים שבנה יואב החל לחשוש ממפלצת דמיונית, והלך והסתגר בתוך פחדיו, היא גילתה שיטה טיפולית בשם FastereEFT Eutaptics שבה מטופפים על נקודות שונות בגוף להפגת מתח וכאב, שהפכה מאז לחלק מרכזי מחייה.

באמצעות השיטה היא הבינה, כי סיפור חייה והקשיים הרבים שחוותה, הותירו חותם גם בבנה.

"ניסיתי את השיטה הזאת כדי לטפל בכאבי הגב שסבלתי מהם שנים רבות, ובסשן אחד שעשיתי, עברו לי הכאבים לגמרי", היא מספרת. "ניגשתי לבן שלי וניסיתי לעבוד איתו על הפחד מהמפלצת, ולתדהמתי הרבה, הפחד נעלם לגמרי ולא חזר יותר".

מה מקור השם 'טראנס מאנקי'?

"רוב הזמן אנחנו מתפקדים בהווה, אבל הנוכחות שלנו לא נמצאת ברגע הזה. הראש טוחן מחשבות על מה יהיה, מה היה, ומה עלול להשתבש. כמו באוטומט של הנהיגה, שפתאום מגיעים ליעד ולא באמת שמים לב לדרך. זאת הכוונה".

"'מאנקי' בגלל שאנחנו פועלים לרוב מתוך אוטומט. גירוי מפעיל תגובה, אף שאנחנו כבר יודעים שהיא לא רצויה לנו (התפרצות זעם, כסיסת ציפורניים, בכי, חרדת בחינות, פחד מקהל). האוטומט שלנו לא מצליח לשבור את קשר הגירוי־תגובה, ממש חיקוי תמידי כמו קוף אחרי בן אדם. 'טראנס מאנקי' היא שיטה פשוטה להבנה, קלה ליישום בחיי היומיום, שהופכת לדרך חיים. היא מתאימה לילדים ולמבוגרים ומסייעת להם להשתחרר מבעיות שונות, כמו קשיי שינה, פחדים, חוסר ביטחון, פחד קהל, דחיינות, השמנה, התמכרויות ועוד".

לסיפור של עזרן יש סוף טוב. לאחר שהחלימה היא פגשה את בעלה השלישי, לו היא נשואה באושר עד היום, ולהם בת משותפת, עלמה.

עזרן עוסקת במשך שנים בפיסול בקרמיקה ואף מלמדת ילדים ומבוגרים בסטודיו ובקורסים שפיתחה ברשת. היא מוצאת קשר בין העיסוק ביצירה והנחלתו לאחרים, והטיפול ההוליסטי.

"ביום שהתחברתי לשיטת הטיפול לשחרור מתח ורגשות, הבנתי שהשליחות שלי גדולה יותר, ושארגז הכלים שלי עשיר בטכניקות מגוונות", היא אומרת. "הסיפוק שחוויתי נוכח הצלחה עם מטופלים הוביל אותי לשלב בין שני העולמות. היצירה בחימר, השיחה האמפתית, טכניקת הטאפינג וכלים נוספים, נשזרו יחדיו לדרך הייחודית שלי לגעת בילדים ובמבוגרים, ולחולל יצירה חדשה בחייהם".

כדי להוציא את הספר לאור היא פתחה בפרויקט מימון המונים, שבו היא מציעה מגוון מתנות למי שיתמוך בספר. בין היתר היא מציעה סדנת פיסול, הרצאה, טיפול לשחרור מתח ועוד.

קישור לתמיכה בספרhttps://www.jumpstarter.co.il/projects/1736.