מרכז מורשת יהדות תימן וקהילות ישראל, שהוקם בידי עיריית רחובות ומנוהל בידי החברה העירונית רחובות, מציג תערוכות קבועות ופעילויות ייחודיות להפצה ולשימור המורשת של יהדות תימן באמצעות אוספים ומוצגים נדירים ואותנטיים.

לא רק זמרת. מתוך התערוכה, צילום: יח"צ

את שושנה דמארי כולם מכירים כמלכת הזמר העברי, אבל מעטים יודעים שהזמרת, ששיריה הפכו נכס צאן ברזל בתרבות הישראלית, עסקה בזמנה הפנוי בציור ובפיסול.

מרכז מורשת יהדות תימן וקהילות ישראל השיק בערב חגיגי את תערוכת הציורים מעשה ידיה של דמארי תחת השם "הביטו אל האור", במסגרתה מוצגים 17 ציורים מתוך מאות שציירה.

במסגרת הערב התקיים מופע מחווה "לאור הזיכרונות" בניהולו המוזיקלי של אופיר שמעוני עם מיטב שיריה של דמארי, בהנחיית חנניה קורש. קורש הוא מנהל המרכז ואותו ליוו הזמרים זהר בן עטר, גיא ברכה ואיתמר כהן ששרו את מיטב שיריה של דמארי.

בין האורחים היו בני משפחתה, עו"ד דורון לוינסון, שהיה מקורב מאוד לדמארי ויזם את התערוכה, השר לשעבר (תא"ל במיל') אביגדור קהלני, נושא עיטור המופת ממלחמת ששת הימים, שסיפר על דמארי שבאה לשיר עבורו בבית החולים לאחר פציעתו במלחמה, וחמוטל בן זאב, מחברת מילות השיר האחרון של שושנה דמארי, "הביטו אל האור".

התערוכה תינעל ב-14.12. הקהל הרחב מוזמן להגיע ולהתרשם. הכניסה למרכז בעלות של 10 שקלים במהלך חודש אוגוסט, ובין 20 ל-30 שקלים לאחר מכן.